Akıllı Gündem

Rus Vladimir Khavinson’dan insan ömrünü 30 yıl uzatacak buluş

Peptit aracılığıyla hayvanlarda yaşam süresini uzatmayı başaran Rus bilim insanı Profesör Doktor Vladimir Khavinson, insan ömrünün 30 yıl uzatılabileceğini belirtti.

Rus Vladimir Khavinson’dan insan ömrünü 30 yıl uzatacak buluş

Uluslararası Gerontoloji ve Geriatri Derneği (International Association of Gerontology and Geriatrics) Avrupa Bölgesel Başkanı profesör doktor Vladimir Khavinson’a göre, ilaçlar vasıtasıyla vücuda giren peptit (gıda ve ilaçlarda bulunan ve metabolizmayı düzenleyen amino asitler) miktarındaki artış organların dayanıklılığını arttıracak, bu da ömrün uzamasını beraberinde getirecek.

Express.co.uk’a konuşan Khavinson, gıdalar aracılığıyla vücuda giren peptitlerin, organların iyileşmesinde ve vücudun kendini düzenlemesinde oynadığı role dikkat çekerken, bugün tıptaki yenilikler sonucunda insanların, peptitleri, tıbbi ilaçlar vasıtasıyla da aldığını vurguladı. Khavinson’a göre ömrün uzaması, vücuttaki peptit oranının artmasının kaçınılmaz sonucu olacak.

Sputnik’in haberine göre insanların ve hayvanların yaşam süresinin bir limiti olduğunu ve insan için bu sürenin azami 120 olduğunu belirten Rus bilim insanı, 17 farklı tür üzerinde 30 yıldan beri sürdürülen deneylerin bunu kanıtladığını belirtti. Hayvanlarda peptit oluşumunu arttırarak ömürlerini yüzde 30 ila 40 arttırmayı başardıklarını belirten Khavinson, farklı türler üzerinde yapılan deneylerin tümünün aynı sonucu verdiğini söyledi: “…Koyunlar, sinekler, fareler, maymunlar ve insanlar (…) hepsinde organların işleyişinde hızlanma gördük.”

Peptitlerin insanın yaşam süresi üzerindeki etkisini araştırmaya Sovyetler Birliği döneminde bir askeri hastanede başlamış olan Khavinson alanının uzmanı kabul ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ