Akıllı Gündem

Rus hacker’ın ABD’ye iadesi Moskova-Prag ilişkilerini bozabilir-Rusya

Rus hacker’ın ABD’ye iadesi Moskova-Prag ilişkilerini bozabilir-Rusya

MOSKOVA, 2 Nisan (Reuters) – Rusya Dışişleri Bakanlığı, Çek Cumhuriyeti’nin Rus uyruklu bir bilgisayar korsanını ABD’ye iade etmesinin, Prag ile aralarındaki ilişkiyi bozmayı amaçladığını söyledi.

Amerikan teknoloji şirketlerini hedeflediği iddia edilen hacker Yevgeny Nikulin, Çek yetkililer tarafından geçen hafta ABD’ye teslim edilmişti.

Nikulin, üç Amerikan teknoloji şirketinin hesaplarına girerek LinkedIn’ e üye olanlar dahil, 100 milyon kullanıcının kişisel bilgilerini açık ettiği suçlamasını reddediyor.

Rus dışişleri bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Prag’ın aldığı kararın, Çek tarafının siyasi amaçlarla aldığı ve ikili işbirliğinin yapıcı temelini zedelemeyi hedefleyen bir karar olduğunu düşünüyoruz” denildi.

Microsoft Corp’a MSFT.O ait olan LinkedIn, bu olayda 100 milyon ya da daha fazla kullanıcının kişisel bilgilerinin ihlal edilmiş olabileceğini açıklamıştı.

Haberin orijinali için tıklayınız: ÖNEMLİ: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ