Akıllı Gündem

Rıdvan Dilmen’den çarpıcı Acun Ilıcalı itirafı: Öldürmek istedi…

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu ile röportaj yapan ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, çarpıcı açıklamalar yaptı. Sıkı dostu Acun Ilıcalı hakkında “Acun’a beni öldürme fırsatını vermedim” açıklaması dikkat çekti.

Rıdvan Dilmen’den çarpıcı Acun Ilıcalı itirafı: Öldürmek istedi…

Rıdvan Dilmen’in Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajdaki çarpıcı itirafları çok konuşulacak. Kendisi hakkında merak edilen soruları cevaplayan Dilmen, Acun Ilıcalı ile olan bir anısını da Sermercioğlu’na anlattı. İşte Rıdvan Dilmen’in Cengiz Semercioğlu’na anlattığı o anısı…

Kalp krizi geçirdiğinde futbol oynuyordun değil mi?
– Acun’larla (Ilıcalı), Fatih Hoca’larla (Terim) haftada bir gün top oynuyorduk. Top oynarken rahatsızlandım, gittim kenara oturdum. Kalp krizi geçiriyormuşum meğer. O sırada farkında değiliz. Acun geldi yanıma, “Abi devam etsene” dedi. Aynı takımdayız. “İyi değilim” dedim. “Ben senin yerine idare ederim gel” dedi bana. Benim yerime koşacakmış sahada…
Stentler takıldıktan sonra Acun’un hastanede ilk sözü “Ben işimi yarım bırakmam” oldu. “Öldüreceğim” diyor espriyle. Kalp krizi geçiren insanlar “Işığı gördüm” filan der ya, yok öyle bir şey. Hastaneye girerken ex (ölü) olmuşum. İğneyle geri getirmişler. Hiç ışık filan görmedim. Direkt karanlık gördüm. Işık mışık yalan. İnsanlar cebine koysun bunu.

ACUN’A BENİ ÖLDÜRME FIRSATINI VERMEDİM

◊ Kanser nasıl ortaya çıktı?
– Boynumda yumurta gibi bir şişlik çıktı. 1-2 ay sonra geçti. Nesil Hoca’ya gittim, akrabamdır. Ultrasondan baktı, MR çekti, biyopsi yaptı. Ben kötü bir şey çıkacağını düşünmüyordum.
Allah’ın takdiri tabii. Sonra boğazımda bir tümör olduğunu, metastaz yaptığını ve boyna ilerlediğini, ciğere de geçebileceğini, hemen ameliyat olmam gerektiğini söyledi. İki tümörü aldılar. 32 lenfi temizlediler. Sonra da radyoterapi gördüm. Şimdi çok şükür iyiyim. 17 Kasım’da bir seans daha radyoterapim var.

◊ Terapide saçların dökülmedi mi? Seninkiler hep aynı duruyor…
– Başımın arka tarafı ve sakalımın sağ tarafı tamamen döküldü. 7 ay boyunca yediklerimden de hiçbir tat alamadım. Tuz da aynı, çikolata da aynı geliyordu. Tat terapinin 7’nci ayından sonra geri geliyormuş. Şu anda yüzde 60 tat alıyorum. Yine de Allah’a şükrediyorum.

◊ Ölümden korktun mu?
– Bundan 10 sene önce bu soruyu sorsaydın “Tırstım” derdim. Korkmadım dersem yalan olur ama bu Allah’ın takdiri. Bizim vaktimiz belli. Sınavdan geçiyoruz. Geride ne kadar iyi şeyler bıraktığın önemli.

◊ Acun işini tamamlamaya çalışıyor mu? Hâlâ top oynuyor musunuz?
– Yok. Acun’a o fırsatı vermedim.

HÜRRİYET

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ