Akıllı Gündem

Reuters: Doğan Medya grubu Demirören’e satılacak

Reuters’ın haberine göre Demirören grubu Doğan Medya grubunu satın almak için anlaştı, bu akşam KAP’a resmi açıklama yapacak

Reuters: Doğan Medya grubu Demirören’e satılacak

Reuters’ın haberine göre Demirören grubu Doğan Medya grubunu satın almak için anlaştı, bu akşam KAP’a resmi açıklama yapacak

Demirören Grubu’ndan Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili, Demirören grubunun Doğan Medya grubunu satın almak için anlaştığını ve konu ile ilgili açıklamanın bu akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılacağını söyledi.

Reuters’ın sorusunu yanıtlayan yetkili, “Doğan medya grubunu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu’nun bu akşam saatlerinde KAP’a açıklama yapması bekleniyor” dedi.

Hürriyet grubundan bir yetkili de, “(Doğan Grubu yetkilileri) satışa ilişkin çalışanlara bilgi verildi. Satış işlemine dair KAP’a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan grubunun medya şirketlerini aldı” diye konuştu.

T24 internet sitesinde yer alan haberde de, “Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören’le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaştı” denilmişti.

DOĞAN HİSSELERİNDE SERT YÜKSELİŞ

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Holding hisseleri Doğan Medya Grubu’nun Demirören grubuna satıldığına yönelik haberlerin ardından tavan fiyattan hareket etti.

Saat 15:58 itibariyle Doğan Holding hisseleri yüzde 19,8 yükselişle 0.87 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri ise yüzde 19,42 yükselişle 1.23 liradan işlem görüyordu.Doğan Gazetecilik ise yüzde 19,43 yükseldi.

Öte yandan Doğan Burada Dergi yüzde 9,97 ve Ditaş Doğan Yedek Parça yüzde 9,03 yükseldi. Doğan Holding iştiraklerinden Milpa da yüzde 18,52 değer kazandı.

TSİ 15:35 itibariyle hisselerin tamamında birer kez devre kesici çalıştı.

Demirören grubu Enerji, Sanayi, Turizm, Konut Projeleri, AVM, Liman işletmeciliği ve medya gibi alanlarda faaliyet yürütürken, 2011 yılında Doğan grubundan Milliyet ve Vatan gazetesini satın almıştı.

 

 

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ