Akıllı Gündem

Ressam Gamze Şiriner’in “Temas/Contact” Sergisi!

Daha önce “Karşılaşma–Encounter” sergisi ile dikkatleri üzerine çeken ressam Gamze Şiriner, özel tekniklerle renklendirilmiş ve iddialı eserlerden oluşan “Temas/Contact” adlı yeni serisi ile 5 Nisan’da Türker Art Galeri’de sanatseverlerle buluştu.

Daha önce “Karşılaşma–Encounter” sergisi ile dikkatleri üzerine çeken ressam Gamze Şiriner, özel tekniklerle renklendirilmiş ve iddialı eserlerden oluşan “Temas/Contact” adlı yeni serisi ile 5 Nisan’da Türker Art Galeri’de sanatseverlerle buluştu.

Teşvikiye’de 2012 yılından bu yana sanat galerisi olarak hizmet veren Türker Art; galeri sahiplerinin köklü sanat bilgisi ve sevgisi sayesinde, gerek klasik ve modern, gerekse çağdaş sanatı destekleyen pek çok projeye imza atıyor, genç yetenekleri sanatseverlerle buluşturuyor ve uluslararası platformlarla işbirliği içinde, usta sanatçıları ve gelecek vadeden isimleri temsil ediyor. Türker Art; 5 Nisan, Perşembe günü, Ressam Gamze Şiriner’in çarpıcı ve cesur pop art tonlamaların yer aldığı yeni sergisi için düzenlediği davetle bahara merhaba dedi.

Şirin Payzın, İdil Lüleci, Yiğit Bener, Figen Tunçsav, Asuman Özer, Mimar kardeşler Zerrin ve Berrin Güngenci gibi sanatsever isimlerin katıldığı davette, izleyiciler bazıları oldukça büyük boyuttaki çarpıcı eserleri dakikalarca izleyip, kullandığı tekniği anlamak için sanatçıyı soru yağmuruna tuttular.

Eserlerinde; klasik kompozisyon anlayışının dışına taşarak, özgün monokrom tekniği ve zaman zaman da ikinci renk ilavesiyle farklı bir görsellik ve ifade tarzı yakalayan Gamze Şiriner‘in “Temas/Contact” sergisi 28 Nisan 2018 tarihine kadar Türker Art‘ta sergilenecek. Ressam; gerek portrelerdeki, gerekse bedenlerdeki kesik görsellerin tamamlamasını, bu sergisinde de izleyicinin özgür düş gücüne teslim ediyor. 1996 yılından bu yana karma ve solo sergiler yapan, aynı zamanda atölyesinde resim dersleri de veren Gamze Şiriner, günümüz toplumunun yüzeyselleşmiş, kopuk ilişkilerinin maddi bileşenlerini bir tarafa bırakıp, birbirlerine tekrar bağlanmaları üzerine görsel bir eylemde bulunurken, öznesi insan olan çalışmalarıyla izleyicilerle “Temas”a geçiyor.

 

Kaynak: gecce.com.tr

Bu içerik gecce.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ