Akıllı Gündem

Renkli kağıtlarla müthiş hediye kutusu yapımı

Renkli kağıtlarla müthiş hediye kutusu yapımı

Sevdiğimiz birine vereceğimiz hediyenin çok beğenilmesini ve etkileyici olmasını elbette hepimiz isteriz. Bunun için, onu ne şekilde sunduğumuz da en az aldığımız hediye kadar önemlidir. Dolayısıyla hediyemizi minik de olsa bir kutunun içine koymak karşı tarafta çok daha güzel bir etki yaratabilir.

Siz de aldığınız hediyeyi koyacak kutuları sıkıcı ve sıradan buluyorsanız bu yazımız tam size göre! Temel olarak Japon kağıt katlama dayanan bu tasarımın size büyük yardımı dokunabilir. Gelin hep birlikte kutumuzu oluşturalım.

Renkli kağıtlarla müthiş hediye kutusu yapımı

İhtiyacımız olanlar:

  • farklı desenlerde toplam sekiz adet kare kağıt (dört adet kapak, dört adet kutu için)
  • bir adet bant

1-İlk olarak kağıtların arka yüzünü çevirin ve onları bir araya getirerek bantlayın. Sonra dört köşeyi de ucu merkeze gelecek şekilde katlayın.

2-Şimdi karşılıklı iki kenarı merkeze gelecek şekilde katlayın ve tekrar açın. Bunu yaparken uçlarını tam ortaya getirdiğinizden emin olun.

3-Şimdi de diğer iki karşılıklı kenarı merkeze gelecek şekilde katlayın ve tekrar açın. Sonra da karşılıklı iki kenarı resimde gösterilen şekilde dışa doğru açın.

4-Uzun tarafların ikisini de yukarı doğru kıvırın.

5-Bir ucu tutun ve merkeze doğru kıvırın. Bunu yaptığınızda kutunun köşeleri içeriye doğru kıvrılacak.

6-Üçgen şeklindeki ucu tutarak kutunun tabanına gelecek şekilde katlayın. Aynı işlemi karşısındaki uç için de uygulayın.

İşte kutunun kapağını yaptık!

Kutunun tabanını yapmak için de yine aynı şekilde dört adet renkli kağıdın arka yüzünü bir araya getirerek bantlayın. Ancak bu kez kapağın oturabilmesi için kenarlarından yaklaşık 3mm kadar kırpmamız gerekiyor. Ardından kapak için uyguladığımız adımları takip ederek kutunuzu bitirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ