Akıllı Gündem

Rekabet Kurumu Sahibinden.com’a soruşturma açtı

Rekabet Kurumu, Türkiye’nin en büyük e-ticaret ve pazar yeri sitesi Sahibinden.com hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. İşte sahibinden.com için açılan soruşturmanın detayları.

Rekabet Kurumu Sahibinden.com’a soruşturma açtı

Sahibinden.com‘a soruşturma açıldı. Rekabet Kurumu, “hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı’ iddiasıyla e-ticaret devine soruşturma açtı. Rekabet Kurumu‘ndan sahibinden.com’a açılan soruşturmayla ilgili şu bilgi paylaşıldı:

“Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş.’nin hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 04.05.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-15/175-M sayı ile karar verdi.

Bilindiği üzere 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesi, hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklamaktadır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ