Akıllı Gündem

Qualcomm Snapdragon 835 resmi olarak duyuruldu!

Qualcomm Snapdragon 835 resmi olarak duyuruldu!

Çoğumuzun bildiği üzere, bir çok önde gelen Android akıllı telefon üreticisi amiral gemilerine güç vermek için tek bir markaya güveniyor. Bahsettiğimiz o marka tabii ki Qualcomm ve onun Snapdragon ailesi. Dev şirket, 2017 yılında üretimine başlanacak olan yeni amiral gemisi ürünü Qualcomm Snapdragon 835‘i resmi olarak duyurdu.

820’de olduğu gibi Samsung işbirliği ile geliştirilecek olan Snapdragon 835, bu sayede Samsung‘un ikinci nesil FinFET üretim teknolojisi ile 10 nm olarak üretilecek.

Snapdragon 835‘i selefi 14nm‘lik 820 ile mukayese ettiğimizde %30 daha küçük, %27 daha yüksek performanslı, ve %40 daha fazla enerji verimliliği olan bir yonga seti görüyoruz. Bu da akıllı telefonların içinde daha fazla bileşene yer açılması ve daha fazla pil ömrü anlamına geliyor.

qc-40

İşte En Önemli Artısı

Yeni işlemci aynı zamanda Qualcomm‘un yeni jenerasyon hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 4.0 desteğine de sahip olacak. Söylenene göre bu yeni teknoloji de selefi Quick Charge 3.0‘a göre %20 daha hızlı olacak. USB Type-C ile tamamen uyumlu olacak Quick Charge 4.0 ile üst seviye bir akıllı telefon sadece 5 dakika şarj edilerek 5 saatin üzerinde kullanılabilma imkanına sahip olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ