Akıllı Gündem

Pozitif ve mutlu olmanızı sağlayan uygulama

Günlük hayatta psikolojik destek almak isteyebilir ve terapiste gitme ihtiyacı duyabilirsiniz. Akıllı telefonlar için hazırlanan What’s up uygulaması bu ihtiyaca cevap veriyor.

Pozitif ve mutlu olmanızı sağlayan uygulama

Günümüzde her an pozitif ve mutlu kalmanın çok zor olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bazen olaylara iyi tarafından bakmak zor gelir ve pes edip hayatın akışını izlemek istersiniz. Bu tip düşünceler profesyonel destek almanızı gerektiren daha derin ve önemli bir psikolojik problemin varlığının göstergesi olabilir. Ama ya bir terapiste gidemeyecek durumdaysanız?

 

Bu gibi durumlarda Jackson Tempra tarafından geliştirilen yardımına başvurabileceğiniz bir mobil uygulama var: ‘What’s up’ gün boyu yaşadığınız zor anlar dolayısıyla modunuzu aşağıya çeken düşüncelerle baş etme yolları sunan bir yardımcı oluyor. Uygulama yardımcı olmak için faydalı görünse de profeyonel bir yardımın yerini tutamayacağı göz ardı edilmemelidir.

    • Uygulamayı indir

Başlamak için Google Play Store’dan ‘What’s up’ uygulamasını buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

    • What’s up’ı kullanmaya başlayın

Uygulama dört bölüme ayrılıyor: düşünceler, duygular, bilgi ve kişisel. Duygular ve düşünceler bölümünde bilişsel davranış terapisi tekniklerinden faydalanılarak hazırlanmış kötü düşüncelerle baş etme yolları ve uygulamalarını bulacaksınız. Bu teknikler zararlı düşüncelerin hayatınızı etkilemeye başladığı zamanlarda yararlı olabilir.

Bilgi bölümünde depresyon, kaygı, öfke ve güvensizlik gibi problemler hakkında klinik söylemler ve uyarılar göreceksiniz. Uygulamanın size faydalı olduğunu fark ettiğiniz anda terapistinizi de bilgilendirin ki bu teknikleri hayatınıza uygulamada size yardımcı olabilsin.

    • Kişisel Bölümü

Uygulamanın kişisel bölümünde bir günlük ve alışkanlıklarınızın kaydını tutan bir takipçi işlev gösterir. Bu bölüm negatif düşünce ve duygular uyandıran olayları ve bu olaylar karşısında verdiğiniz tepkileri izlemenizi sağlar. Kişisel bilgilerinizin gizliliği hakkında endişeleriniz varsa sağ üst köşede ayarlar kısmından şifrenizi değiştirip hesabınızın korumasını arttırabilirsiniz.

    • Tema değiştirme

Uygulama default olarak renkli bir tema ile geliyor. Eğer daha basit bir tema tercih ederseniz ayarlar menüsünden renklerin tonuyla oynayabilirsiniz. Değişiklikleri görmek için uygulamayı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Unutmadan What’s up’ın profesyonel bir terapinin yerini tutamayacağını sadece bir destekleyici olabileceğini akıldan çıkarmamakta fayda var.

Elif Duran / akilligundem.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ