Akıllı Gündem

Popçu Eylem’den İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a Türk Kahvesi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ünlü popçu Eylem’i dün Londra’da ki evinde ziyaret etti. Eylem kendi elleri ile Johnson’a Türk Kahvesi pişirdi.

Popçu Eylem’den İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a Türk Kahvesi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson beraberinde ki heyet ile birlikte ünlü pop sanatçısı Eylem’in Londra’da ki evine misafir oldu. İngiltere’nin ilk karı-koca Belediye Meclis Üyesi olan Halil Halebi ve eşi İlkay İsa, kızları ünlü pop sanatçısı Eylem ile birlikte aile dostları Başbakan Boris Johnson’ı evlerinde ağırlamanın heyecanını yaşadılar.

Popçu Eylem'den İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a Türk Kahvesi

Instagram hesabından bu heyecanlı anları sevenleri ile paylaşan Eylem, Başbakan ile güzel bir sohbet gerçekleştiğini dile getirdi.

Popçu Eylem'den İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a Türk Kahvesi

Boris Johnson, Türk kültürünü ve Türk kahvesini çok sevdiğini “Merhaba” “Çok Memnun oldum” “Kahve çok güzel” gibi Türkçe kelimeler ile dile getirdi.

Popçu Eylem'den İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a Türk Kahvesi

Türklerin çok misafirperver olduğunu vurgulayan Johnson kahve sohbetine bahçede devam etti.

BORIS JOHNSON KİMDİR?

Boris Johnson, öldürülen Osmanlı İmparatorluğu’nun son Dahiliye Nazırı (İçişleri Bakanı) Ali Kemal’in torunu Stanley Johnson’ın oğlu.

Alexander Boris de Pfeffel Johnson (d. 19 Haziran 1964; Manhattan, New York), Britanyalı muhafazakâr politikacı ve gazeteci. Londra Belediye Başkanı olan Johnson, daha önce Henley milletvekilliği görevinde bulundu. Ayrıca The Spectator dergisinde editör olarak çalıştı.

Oxford Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra The Times’ta kariyerine başladı. Daha sonra editör asistanı olduğu The Daily Telegraph’a geçti. 1999’da The Spectator’da editör oldu. 2001 Genel Seçimlerinde Avam Kamarasına seçildi ve ülkenin önde gelen siyasetçileri arasında yerini aldı.

İngiltere Muhafazakâr Parti’nin Henley milletvekili iken girdiği yerel seçimlerde, 1 Mayıs 2008 tarihinde Londra Belediye Başkanı seçildi ve 2016 yerel seçimlerine kadar bu görevini sürdürdü. 13 Temmuz 2016 tarihinde David Cameron’un yerine başbakan olan Theresa May tarafından Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı olarak görevlendirildi. 2019’da Johnson başbakan ve muhafazakar partinin lideri için aday olacağını açıkladı.

BORIS JOHNSON’UN DEDESİ ALİ KEMAL KİMDİR?

Ali Kemal (1867 – 6 Kasım 1922), Türk yazar, gazeteci ve siyaset adamı. İkinci Meşrutiyet ve Mütareke döneminde İttihat ve Terakki karşıtı görüşleriyle tanınmıştır.

Damat Ferit Paşa Hükümetlerinde kısa bir süre Maarif ve Dahiliye nazırlığı yaptı, bu esnada Millî Mücadele aleyhine sert tutumlar gösterdi. Kurtuluş Savaşı’nın zaferinden sonra İstanbul’da tutuklanarak İzmit’te Nurettin Paşa’ya bağlı askeri birliklerce linç edildi.

Ermeni yanlısı olarak görülen bazı yazılarından dolayı düşmanlarınca ‘Artin Kemal’ şeklinde adlandırılır. Mustafa Kemal’e ve Millî Mücadele’ye karşı düşmanca tutumu ve ağır hakaretleri nedeniyle pek çok insan tarafından “hain” olarak damgalanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ