Akıllı Gündem

PLAT, 2019’da 10 Yeni Fen Laboratuvarı İle Eğitime Desteği Sürdürecek

PLAT, 2019’da 10 Yeni Fen Laboratuvarı İle Eğitime Desteği Sürdürecek

“Denemeden Olmaz” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara fen laboratuvarları kuran Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT), 2019 yılında 10 yeni laboratuvar daha açmayı hedefliyor. Şimdiye kadar fen laboratuvarı olmayan 12 okula tam teçhizatlı kuran PLAT eğitime destek vermeye hız kesmeden devam ediyor.

PLAT Derneği, 12. fen laboratuvarını Sakarya’nın Arifiye İlçesi’nde bulunan Açmalar Ortaokulu’nda kurdu. Laboratuvarın açılışı ise ünlü sanatçı Haluk Levent’in katılımıyla yapıldı. Van’da öğretmenlik yaptığı yıllarda sürekli elektrikleri kesilen okulu için tasarladığı rüzgâr tribünü ile yılın öğretmeni seçilen Mahmut Çakır’ın yeni görev yeri olan Açmalar Ortaokulu’nda bir fen laboratuvarı kurma hayali PLAT Derneği’nin desteği ile gerçeğe dönüştü.

PLAT Derneği’nin 2016 yılında başladığı “Denemeden Olmaz” projesi kapsamında Kocaeli, Trabzon, Şanlıurfa, Tunceli, Manisa, Aydın, Muğla, Sakarya illerinde bulunan toplam 12 okula fen laboratuvarı açıldı.

PLAT Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, üye firmalarının desteğiyle 2019 yılında 10 Fen Laboratuvarı daha kurarak çocukların eğitimlerine katkı sağlamayı sürdürmek olduğunu söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ