Akıllı Gündem

Peugeot 3008 ve 5008 ile SUV pazarında büyüyecek

Peugeot, 2017 yılında lansmanı yapılacak olan SUV modelleri 3008 ve 5008 ile SUV pazarında büyümeyi hedefliyor.

Peugeot 3008 ve 5008 ile SUV pazarında büyüyecek

SUV MODELLER GELİYOR: 2016 yılında toplam 10 bin 123 adetlik satış gerçekleştiren Peugeot Türkiye, bu sayede hafif ticari araç pazar sıralamasında bir basamak yukarı çıkarak 2016 yılında en çok satış yapan beşinci marka oldu. Özellikle kendi segmentini oluşturan Partner Tepee modeli, pazar payını yüzde 1.1 artırarak toplam 6 bin 363 adet ; satışla yılı kapattı. Peugeot Otomotiv Pazarlama Genel Müdürü Laurent Pernet’e göre, geçen yıl hafif ticari araç pazarında alt kırılımlarda önemli bir değişiklik gözlemlenmedi. Pernet, “Satışa yeni sunulan ve 2017 yılında lansmanı yapılacak olan SUV modellerimiz ; 3008 ve 5008 modellerimiz ile SUV pazarında büyümeyi öngörüyoruz” dedi. Bunun yanı sıra Hafif Ticari Araç pazarında da Expert Van ve Traveller Minibüs gibi yeni modellerinde desteği ile büyüme öngördüklerini kaydeden Pernet. şunları söyledi:

“Ayrıca Boxer modelimizin 4 ton versiyonunu devreye alacağız. Partner Tepee ise yine Hafif Ticari Araç satışlarımızın en önemli oyuncusu olacak. Hafif Ticari Araç satın alan tüketicilerin davranışlarını incelediğimizde satın alma sürecinde aracı tanımalarının ve uygun kredi seçeneklerinin önemli olduğunu görüyoruz. Hem satış hem de satış sonrası kapmanyalarımız ile satışlarımızı artırmayı planlıyoruz.”

MİNİBÜS SEGMENTİNDE İDDİALI: Peugeot Türkiye, 2017 yılında mevcut modellere ek olarak, daha önce modellerinin bulunmadığı segmentlere girerek pazar payı ve satışları artırmayı planlıyor. Laurent Pernet, bu amaçla ilk olarak Mart ayında Expert Van modelini müşterilerin beğenisine sunacaklarını belirtti. Fransa’da üretilen Peugeot Expert’in gerek tasarımı ve modüler yükleme seçeneğiyle gerekse sınıfının en az yakıt tüketen verimli BlueHDi motoruyla segmentinde beklentileri değiştirmek için tasarlandığını anlatan Pernet, “Y ılın üçüncü çeyreğinde ise 8+1 koltuklu Peugeot Traveller modelimizin lansmanı ile Minibüs segmentinde fark yaratacağımıza inanıyoruz. Ayrıca yılın ikinci çeyreğinde Boxeri modelimiz için yeni 160 HP BlueHDi motorlu 4.0 Ton’a kadar azami yüklü ağırlığa sahip versiyonumuzu da getirerek üst-yapı dönüşüm firmalarının beklentilerine daha fazla cevap vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ