Akıllı Gündem

Petrol fiyatlarındaki günlük kazanç %2’ye yaklaştı

Petrol fiyatlarındaki günlük kazanç %2’ye yaklaştı

Investing.com- ABD’den haftalık ham petrol stokları açıklandı ve geçtiğimiz hafta itibari ile stoklarda düşüş yaşandı. Haftaya hem jeopolitik risk hem de dolardaki düşüşle alıcılı başlayan petrol fiyatları, stoklardaki azalma ile atağa geçti. Ham Petrol (WTI) bugün %1,50 üzerinde kazançla 64,78$ seviyesine yükselirken Brent Petrol de %1,80 kazançla 68,90$ seviyesine yükseldi.

ABD stokları ve kaya petrolü üretiminin artması petrol fiyatlarının son dönemde gerilemesine neden oldu. Ancak son hafta hem stoklarda düşüş yaşanması hem de Suudi Arabistan’ın İran konusunda diğer petrol üretici ülkelerle görüştüğü haberleri fiyatları yükseltti.

Son bir aylık dönemde dar bantta fiyatlanan Ham Petrol, bu hafta oldukça iyi performans sergiliyor ve son günlerin en hızlı yükselişini gösteriyor. Günün devamında Fed toplantısının dolar üzerinde baskı yaratması durumunda fiyatlarda bir miktar daha yükseliş görülebilir. En yakın direnç seviyesi olan 65$ üzerinde kalıcılık sağlanması fiyatların ilerleyen günlerde artmasını sağlayabilir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ