Akıllı Gündem

Pepee TV ve Da Vinci Kids’den Büyük İş birliği

Türkiye’nin milli çocuk markası Pepee TV ve dünyanın önde gelen çocuklara yönelik bilim odaklı TV kanallarından Da Vinci TV, çocukların bilim ve teknolojiyle daha önde bireyler olarak yetişmesi için geniş kapsamlı bir iş birliğine giderek güçlerini birleştirdi.

Pepee TV ve Da Vinci Kids’den Büyük İş birliği

Okul öncesi çocuklara hitap eden yayınlarıyla çocukların gelişimine katkı sağlayan Pepee TV, 6-12 yaş arası çocukların soft skill öğrenme konusunda eğitimine odaklanan Da Vinci Kids ile yaptığı iş birliği sayesinde 6 yaşından büyük çocukları da unutmadığını gösterdi. Da Vinci Kids’in bilimden matematik ve teknolojiye, sanattan müzik ve spora kadar geniş bir yelpazeye sahip eğlendirirken öğreten, oyun tabanlı ve özgün içerikleri artık Pepee TV’den de sunulacak.

Pepee TV ve Da Vinci Kids’den Büyük İş birliğiDijital dünyadaki “yüzde 100 güvenli çocuk televizyonu” Pepee TV, içerikleriyle, çocukların gelişimine büyük katkı sağlarken, zaman ayarlı ve tercihe göre reklamsız olarak yayın hayatını sürdürüyor. Özel içerikleriyle 0-6 yaş grubuna yayın yapan Pepee TV’nin işbirliği yaptığı Da Vinci Televizyon Kanalı, ödüllü programlarıyla dünyanın 90’dan fazla ülkesinde, 18 farklı dilde yayın yapıyor.

6 yaş üzeri tüm çocuklar Pepee TV’de izledikleri Da Vinci Kids içerikleriyle, “Büyünce ne olacaklarına” deneyimlerek karar verme şansını yakalıyor, bilimin ve dünyanın işleyişi ile ilgili en heyecan verici sırları uzmanlardan en eğlenceli şekilde öğreniyor ve spordan müziğe kadar birçok alanda kendilerini geliştirmeleri için bilimin kaldıraç gücünden faydalanıyor.

Düşyeri, Arçelik ve Beko ile çocukların akıllı televizyonlar üzerinden de Pepee TV’yi izleyebilmeleri için stratejik bir işbirliğine de gitmişti. Türkiye’de bir ilki

gerçekleştirerek tasarlanan Pepee TV kumandası ile çocuklar sadece dijital dünyada değil evlerinde de güvenle çizgi film izleyebiliyorlar.

Düşyeri Hakkında

Düşyeri, Ayşe Şule Bilgiç’ tarafından 2008 yılında kurularak, “Türkiye’ nin ilk Milli Çizgi Film Karakteri” projesi olan “Pepee” gün yüzüne çıktı. Pepee, kısa zamanda dünya standartlarında yönetilen lisans programına sahip oldu. Düşyeri tarafından hayata geçirilen “yüzde 100 güvenli çocuk televizyonu” Pepee TV, dijital dünyada içerikleriyle, çocukların gelişimine büyük katkı sağlarken, zaman ayarlı ve tercihe göre reklamsız olarak yayın hayatını sürdürüyor.

Pepee TV’de 30 farklı çizgi film ve 30 bin dakikadan fazla içerik bulunuyor. Pepee TV, akıllı TV’lerden, Android ve IOS işletim sistemlerinden aplikasyon olarak indirilip izlenebiliyor.

Da Vinci Televizyon Kanalı Hakkında

Da Vinci Televizyon Kanalı Afrika, Asya, Orta ve Doğu Avrupa’da olmak üzere 90’dan fazla ülkede, 18 farklı yerel dilde her yaştan meraklı zihinleri bir araya getirip, yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen, yenilikçi ve özgün bir yayın yapmaktadır. Da Vinci, 2007’den bu yana, eğitim araçlarını da kullanarak, öğrenmeyi ailenin tüm bireyleri için heyecan verici bir deneyime dönüştürme çabasındadır. Da Vinci Televizyon Kanalı ve Da Vinci Kids Mobil Uygulaması öğrenmenin katılım, bağlılık ve en önemlisi de eğlencenin bir arada tuttuğu hayat boyu süren, zamansız ve mekansız bir yolculuk olduğu felsefesinden hareket eder. Da Vinci’nin en iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabaları hiç bitmeyecektir, çünkü keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu bilmektedir.

Dünya genelinde 30 milyondan fazla evde günlük hayatın bir parçası olarak takip edilen Da Vinci, Türkiye’de D-Smart 127. Kanal, Türksat Kablo TV 461. Kanal, Turkcell TV+ 98. Kanal ve Tivibu 126. Kanal’dan 24 saat HD yayın hayatına devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ