Akıllı Gündem

Özünün Coşkusu Dünyayı Renklendiren Muhteşem Bir İnsan “Eftalya Fettahoğlu Emirmiran”

Kanal D’nin yeni yarışma programı “Benimle Söyle”nin ilk yarı finalisti Eftalya Fettahoğlu Emirmiran kimdir? Seslendirdiği şarkıyla hem jüriyi hem de ekran başındaki izleyicileri kendine hayran bıraktı.

Özünün Coşkusu Dünyayı Renklendiren Muhteşem Bir İnsan “Eftalya Fettahoğlu Emirmiran”

Sesiyle olduğu kadar renkli ve coşkulu kişiliğiyle de dikkat çeken Eftalya Fettahoğlu Emirmiran bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Mütevazi sözleri ile kalpleri kazanan Eftalya, internette son haftaların çok aranan ismi oldu.

Sunuculuğunu Enis Arıkan’ın, jüri kaptanlığını ise Birce Akalay’ın yaptığı Benimle Söyle yarışmasının ilk bölümünde ekrana gelen Eftalya bir anda gündeme oturdu.

Şimdiye kadar söylediği şarkıları sosyal medya hesaplarında paylaşan Eftalya, sesi kadar renkli giyim tarzı ile de dikkatleri üzerine topladı. “Süsü püsü nakışı abartmayı kalabalığı çok seviyorum” diyerek renkli kişiliği hakkında ipuçları veren sanatçının mütevazi sözleri de dikkatlerden kaçmadı. Youtube kanalında paylaştığı bir videodaki şu ifadeleri oldukça çarpıcı;
“Eşlik edecek iyi enstrüman çalan birisini -haala- bulamadım diye müzik yapmayayım mı’ diyerek yine aynı yöntemle (orjinal kayıt üzerine okuma) söyleyeyim dedim.. -Orkestranın sesi elbette yetersiz geliyor ama başka çare yoktu.”

İptidai imkanlar ile müzik yapan Eftalya’nın profesyonel imkanlara kavuşursa neler yapabileceği merak konusu oldu.

Özünün Coşkusu Dünyayı Renklendiren Muhteşem Bir İnsan "Eftelya Fettahoğlu Emirmiran"

Sevimli kedisinin eşlik ettiği Youtube kanalındaki görüntüler izleyenler gülümsetti

Eftalya’nın yarışma programında seslendirdiği şarkısını, ünlü eğitmen Emre Yücelen Youtube kanalında değerlendirdi ve ses analizini yaptı. Eftalya’yı çok yetenekli bulduğunu belirten Emre Yücelen “Güzel Bir Soprano” ifadesini kullandı. Yücelen’in ifadelerinden, eğitim alırsa çok büyük başarılar elde edebilecek bir yetenek ile karşı karşıya olduğumuz izlenimi oluştu.

İşte Emre Yücelen’in ses analizi yaptığı o video;

https://youtu.be/4qHzyDaciOA

Eftalya, hakkında merak edilen sorulara açıklık getirdi. Herhangi bir müzik eğitimi olmayan Eftalya doğuştan gelen yeteneğini geliştirmek için çok çabaladığını ve bir çok önemli sanatçıyı takip ettiğini belirtti. So Hyang, Tan Weiwei, Gong Linna, Patti Labelle, Rachel Ferrell, Jennifer Holliday, Nina Hagen, Diamanda Galas, Dimash Kudaibergenov, Mor Karbasi, Yasmin Levy, Cecilia Bartoli, Yıldız İbrahimova, Aziza Mustafazadeh gibi isimleri örnek aldığını ifade eden Eftalya “İdol aldığınız bir ses olmadan ilerlemeniz pek mümkün değil. Mesela ben şu an çok sayıda kişinin okuyuşunu kendi abartılı duyuşumla harmanlayarak kendimi var ediyorum” dedi.

Ne zamandır şarkı söylüyorsunuz?

Kendimi bildim bileli… Çok küçük yaşlardan itibaren sevdiğim bir şeydi bu. Çocukluğumda Minik Kalpler Korosu diye bir ilahi korosu vardı. Bir albüm yaptık. Klibimizi Zal Mahmut Paşa Külliyesinde çekmiştik. Bu gibi oluşumlarda deneyimlerim oldu. Uludağ Üniversitesi’nin Halk Müziği Korosu’ndaydım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Müziği Korosu’nda bulundum. Derneklerin etkinliklerinde yer aldım. Ama bireysel olarak solistlik yapmadım. Benim eserlerim, şarkılarım olmadığı için ismime özel bir konser deneyimim olmadı. Zaten bu yarışmaya da profesyonel bir müzik hayatımın olmasını istediğim için katıldım. Türler arası müzik yapmak istiyorum. Belki karşıma bir fırsat çıkar ve burası bana bir köprü ve vesile olur.

İşte Eftalya’nın yarışma performansı;

Eftalya’ya hayran kalan Jürinin yorumları da oldukça dikkat çekiciydi

EFTALYA FETTAHOĞLU KİMDİR?

Eftalya Fettahoğlu, Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nden 2012 yılında mezun oldu. 2017 yılında Uludağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüden mezun oldu.

Amatör olarak müzik ile uğraşan 2 ay Şan dersi alan Fettahoğlu, 2018 yılında ise Serhan Emirmiran ile evlendi. Fettahoğlu, katıldığı Benimle Söyle yarışmasında sergilediği performansla nefes kesti.

Özünün Coşkusu Dünyayı Renklendiren Muhteşem Bir İnsan "Eftelya Fettahoğlu Emirmiran"

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ