Akıllı Gündem

Özge Ulusoy Magazin D ile ekranlara geri dönüyor

Türkiye’nin en çok konuşulan mankenlerinden olan Özge Ulusoy, Kanal D’nin magazin programı ile ekranlara geri dönüyor. Ulusoy, hafta içi her gün Magazin D ile izleyiciyle buluşacak. Özge Ulusoy kimdir?

Özge Ulusoy Magazin D ile ekranlara geri dönüyor

Haci Sabancı ile olan ilişkisi ve ardından ayrılığı ile sürekli magazin gündeminde olan Özge Ulusoy, podyumlardan ekranlara transfer oluyor. Güzel manken, Kanal D’nin magazin programı ‘Magazin D’nin sunucusu oldu. Ulusoy’un sunuculuğunu yapacağı Magazin D programı, yaz boyunca hafta içi hergün ve gündüz kuşağında Kanal D’de ekranlara gelecek.

Daha önceden Arka Sokaklar, Senin Uğruna, Dilek Ağacı, Ateşe Yürümek, Türk’ün Uzayla İmtihanı, Kutsal Damacana ve Romantik Komedi gibi projelerde yer alan Ulusoy, sunuculuğa da yabancı değil. Güzel manken geçmişte Show TV’de yayınlanan magazin programı Heyecanlı ve moda programı Bugün Yıldız Benim’de sunuculuk yapmıştı.

Son dönemde Sabancı ile olan ilişkisi ve mankenler hakkında yaptığı çıkışlarla magazin gündeminde düşmeyen güzel mankenin ekranlarda nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor. Özellikle eski sevgilisi Hacı Sabancı cephesinden gelecek haberlerdeki sunuculuk performansı ilgiyle izlenecek.

 

Özge Ulusoy kimdir

Özge Ulusoy kimdir, Özge Ulusoy, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İzmirli bir ailenin en küçük çocuğudur. Annesi Armağan Ulusoy Ankara’da bir zamanlar ilçe belediye başkanlığı yapmıştır, babası Haydar Ulusoy ise emekli askerî hâkim albaydır..

İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümünde ortaokul ve liseyi okumuştur. Üniversitenin de iki senesini burada okuduktan sonra İstanbul’a giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçti. Sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü’nde de okuyarak 2007 yılında mezun oldu.

2001 yılında “Elite Model Look” adli güzellik yarışmasında üçüncü oldu. 2003 yılında Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması)’da ikinci olmuştur. Devamında 2003 yılında o yıl Panama’da yapılan Kâinat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Türkiye’yi temsil etti. Ve Cengiz Abazoğlu defilesi ile mankenliğe başladı. Uğurkan Erez ile tanıştı ve onun ajansına geçti. Modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu ve Gamze Saraçoğlu gibi; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango gibi firmalar adına defilelere çıkmıştır.

2006’de Arka Sokaklar adlı polisiye dizisinin ilk sezonunda rol aldı. 2007’de FOX TV kanalında yayınlanan “Senin Uğruna” dizisinde Rafet El Roman‘la oynadı. Ardından 2008 yılında Arka Sokaklar dizisine tekrar döndü. 2010 yılında Star TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde rol aldı.

2011 yılında ise ilk sinema oynadı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmada Ünlüler Grubu’nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti’nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Hemen ardından “Bugün Ne Giysem?” yarışmasında yarışmacıları podyuma hazırlama işini üstlendi.

Özge Ulusoy katıldığı, 2011 yılının yazında başlayan “Yok Böyle Dans” yarışmasının finali 9 Ocak 2012 tarihinde yapıldı ve birinciliği kazandı.

4 Haziran 2010 tarihinde Yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlendi. 29 temmuz 2010 tarihinde boşandılar.

Filmleri ve Dizileri: :
2007 – Senin Uğruna(Dizi)
2008 – Dilek Ağacı (Dizi)
2009 – Arka Sokaklar(Dizi)
2010 – Ateşe Yürümek (Dizi)
2011 – Kutsal Damacana: Dracoola(sinema filmi)
2012 – Türk’ün Uzayla İmtihanı(Dizi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (sinema filmi)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ