Akıllı Gündem

OYAK’tan inşaata hızlı giriş

OYAK, Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü kurdu. Emlak Konut’tan büyük arsalar aldı ve 20 milyarlık proje başlattı.

OYAK’tan inşaata hızlı giriş

OYAK, Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü kurdu. Emlak Konut’tan büyük arsalar aldı ve 20 milyarlık proje başlattı.

Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından OYAK, yönetimdeki değişikliklerden sonra kadro kurarak inşaat sektörüne girdi.

Dünya’nın haberine göre 675 milyon liraya, Yalova, Ankara, İzmir gibi farklı bölgelerde Emlak Konut’tan toplamda 4 milyon metrekare arsa aldı. 1990’lı yıllarda edindiği büyük arsalarla birlikte OYAK, 6 ayrı bölgede 6 büyük gayrimenkul projesi başlattı.

Arsa Ofisi, Emlak Konut, TOKİ gibi kuruluşlarda çalışmış profesyonelleri bünyesine katan OYAK’ın kurduğu Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü’nün başında bulunan Ali Seydi Karaoğlu, “Elimizdeki projelerin değeri 20 milyar lirayı buldu. 57 yıl önce kurulan OYAK büyük hizmetler yaptı. Birçoğu batan diğer fonların aksine zamanla büyüdü ve doğru yatırımlar yaptı. Son 15 yılda gayrimenkul yatırımlarında büyük gelişme olurken OYAK sektöre pek ilgi göstermedi. Şimdi bu politikasını değiştirdi. Gayrimenkule de büyük projelerle giriyoruz. OYAK bünyesinde Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü kuruldu. Elimizde büyük arsalar var. Onları değerlendireceğiz” dedi. 

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ