Akıllı Gündem

Otokar, Birleşik Arap Emirlikleri’ne Zırhlı Araç Satmaya Hazırlanıyor

Otokar, Birleşik Arap Emirlikleri’ne Zırhlı Araç Satmaya Hazırlanıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik 4×4, 6×6, 8×8 taktik tekerlekli ve paletli zırhlı araçlar ile kule sistemleri üreten Otokar, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) 661 milyon dolar değerinde zırhlı araç satmaya hazılanıyor. BAE’nin 8×8 zırhlı araç ihtiyacı doğrultusunda 2017 yılında yerel ortaklıkla kurulan Al Jasoor ile BAE Silahlı Kuvvetleri ile 661 milyon dolar tutarında anlaşma imzaladıklarını açıklayan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Bu sözleşme, Türkiye savunma sanayiinin tek kalemde imzalanan en büyük anlaşması oldu. Al Jasoor şirketi aracılığıyla anlaşma için gerekli hazırlıkları tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Anlaşma tamamlandığında yaklaşık 700 adede ulaşacak BAE’nin 8×8 zırhlı araç ihtiyacını karşılayacaklarına dikkat çeken Serdar Görgüç, ayrıca anlaşma ile ihracat çalışmalarını teknoloji transferiyle genişlettiklerini vurguladı. Bugün itibarıyla beş kıtada, 30 ülkeye ihracat yaptıklarını bildiren Görgüç, Körfez ülkeleri ile Kuzey Afrika’nın hedef pazarları arasında bulunduğunu aktardı. 2017 yılında ciroyu yüzde 9 artışla yaklaşık 1.7 milyar liraya çıkdıklarını ve net dönem kârının 99.4 milyon liraya ulaştığını kaydeden Görgüç, ihracatın ise 149 milyon doları bulduğunu kaydetti.

Dünya

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ