Akıllı Gündem

OTACI bitkisel kozmetik ürünleriyle Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya yöneldi

Kurtsan Holding çatısı altında yer alan OTACI’nın 2017 yılı hedefinin “Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerine bitkisel kozmetik ürünler satarak Türkiye’nin ihracat bayrağını dalgalandırmak” olarak açıklandı.

OTACI bitkisel kozmetik ürünleriyle Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya yöneldi

Bitkisel ürünler alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından olan OTACI, 25 ülkeye yaptığı ihracatında şimdi de Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya da ekledi. 1955 yılında bitkisel pastille üretime başlayan OTACI, ihracat yolculuğuna, bitkisel kozmetik ürün gamını da ilave etti. Geçtiğimiz aylarda Hong Kong’da önceki hafta ise Dubai’de düzenlenen sağlık ve kozmetik fuarında OTACI ürünlerine yoğun ilgi gösterildi. Kurtsan Holding çatısı altında yer alan OTACI’nın 2017 yılı hedefinin “Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerine bitkisel kozmetik ürünler satarak Türkiye’nin ihracat bayrağını dalgalandırmak” olarak açıklandı. Kurtsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Kurt, dünyanın en önemli kozmetik ve sağlık ürün markalarının bir araya geldiği ”Dubai Arab Health 2017” ile “Cosmoprof Asia Exhibition” fuarlarında büyük ilgi gördüklerini söyledi. Aylin Kurt “Bu yıl hedefimiz bitkisel kozmetik ürün ihracatımızda Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkeleri olacak. Her iki bölgede bitkisel ürünler hakkında tüketiciler yüksek bilince sahip. OTACI ürünleri de dünya standardında. Ürünlerimiz yüksek beğeni ile karşılaştı. Talepler oluşmaya başladı” dedi. Uzakdoğu ve Ortadoğu’da yaptıkları pazar araştırmalarında bitkisel kozmetik alanında verimli sonuçlar elde ettiklerini kaydeden Aylin Kurt şunları söyledi: “Arap ülkelerine bugüne kadar bitkisel pastil ihracatı yapıyorduk. Markamız uzun süredir biliniyor. Arap ülkelerinden şimdi de bitkisel kozmetik ve şampuan talepleri geliyor. Tüketiciler bilinçli. Dolayısıyla bizim ürünlerimiz Uzakdoğu ve Ortadoğu’daki tüketicilerin aradığı kalitede.” OTACI 2017’de de iddialı Aylin Kurt, doğal bitkisel kozmetik ürünler pazarında 2017’de de iddialı olduklarını belirterek, iki yeni ürün gamını raflara çıkardıklarını söyledi. “Bitkisel şampuan” ve “meyveli şampuan” gamında tüketicilere yenilikler sunduklarını söyleyen Aylin Kurt şöyle devam etti: “Bitkisel şampuanlar 6 çeşit ve 1 adet saç kreminden oluşuyor. Meyveli şampuan serisi de 4 ayrı şampuandan oluşuyor. Araştırmalarımızda gençlerin bitki veya meyve kokulu şampuanları tercih ettikleri ortaya çıktı. Bunun için gençler için tamamen doğal meyveli şampuanlar ürettik. Biz de 300’den fazla istihdamımız ve öz sermaye ile büyümeye devam ediyoruz. Bu yıl da ciromuzda en az yüzde 10 artış hedefliyoruz.” OTACI aralarında Almanya, Rusya, KKTC, Azerbaycan, Lübnan, Libya, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin yer aldığı 25 ülkeye ihracat yapıyor.

OTACI HAKKINDA: İnsan sağlığını her zaman ön planda tutarak büyüyen Otacı’nın temelleri 1955 yılında atıldı. Türkiye’nin tüm bölgelerindeki kişisel bakım mağazaları, eczane, parfümeri, yerel market kanalı ile ürünlerini tüketicilere ulaştıran bir şirkettir. Yüzde 100 yerli sermayelidir. Otacı, geleneksel tedavi yöntemlerini modern teknoloji ile birleştirerek ürünler üreten ve konusunda Türkiye’nin özgün, güvenilir bir markasıdır. Yerli ilaç sanayinde ilk patent alan marka da Otacı’dır. Ürünleri ilaç hassasiyetinde Bandırma ‘da bulunan tesislerinde, üretilir. Otacı öz Türkçe de hekim demektir. Otacı markasının ilk ürünü bitkisel pastillerdir. Pastilleri bitkisel şampuanlar izledi. Otacı ürünleri; Hayvanlar üzerinde test edilmeden, Otacı AR-GE tarafından geliştirilip, dermatolojik testleri yapılarak satışa sunulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ