Akıllı Gündem

Örteks Tekstil İspanya’da satış ofisi açıyor

Örteks Tekstil İspanya’da satış ofisi açıyor

Tekstil ve hazır giyim sektörleri için rekabet her geçen gün kızışıyor. Bu süreçte de rakiplerinden bir adım öne geçen, en hızlı olan başarılı oluyor. Bu gerçekten yola çıkan hazır giyim üreticileri, bundan 10 yıl kadar önce Avrupa ülkelerinde satış ofisleri açmıştı. Şimdi bu trendin tekstildeki öncüsü Örteks Tekstil olacak. Örteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kul, İspanya’nın Barcelona ve Madrid kentlerinde satış ofisi niteliğinde bir showroom açmak üzere araştırmalar yaptıklarını söylüyor.

Cengiz Kul, İspanya’nın dünya tekstilinde belirleyici olan, büyük alımlar yapan, Inditex Group’tan Mango’ya kadar dünya markalarının merkezi olduğuna dikkat çekiyor. Kul, “Rekabetin yoğun olduğu böyle bir dönemde daha hızlı olabilmek adına müşterimizin ayağına gideceğiz. Showroom Şubat 2017‘de açılmış olur. 250-300 metrekarelik bir alanda tüm ürünlerimizi sergilemeyi planlıyoruz” diyor.

Bu yatırımın kendilerine yıllık maliyetinin 500 bin euro olmasının planlandığını belirten Cengiz Kul, önümüzdeki dönemde River Island, Next, M&S gibi markaların merkezi olan Londra’da da bir satış ofisi açmayı planladıklarını söylüyor. Yıllık 20 milyon metrelik, 5 bin tonluk fantezi kumaş üretimleriyle Türkiye’nin en büyük fantezi kumaş üreticisi olduklarını vurgulayan Kul, yıllık cirolarının 30 milyon dolan bulduğunu, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın önde gelen ülkelerine ihracat gerçekleştirdiklerini ifade ediyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ