Akıllı Gündem

Odeabank’ın patronuna Avrupalı ortak

Odeabank’ın Lübnanlı sahibi Bank Audi, EBRD’den yatırım alacak

Odeabank’ın patronuna Avrupalı ortak

Odeabank’ın Lübnanlı sahibi Bank Audi, EBRD’den yatırım alacak

Odeabank’ın Lübnanlı sahibi Bank Audi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD), sermaye yatırımı alacak.

EBRD, Bank Audi’nin hisselerinin yüzde 2,5’ini satın alacak. Hisseler Beyrut Borsası’nda işlem görüyor.

Bank Audi, Lübnan’daki liderliğini ve başta Mısır ve Türkiye olmak üzere faaliyet gösterdiği temel ülkelerdeki pazar konumunu pekiştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçladığını açıkladı.

Öte yandan EBRD’nin Bank Audi’ye yaptığı bu yatırım, bankanın Lübnan da dahil olmak üzere Güney ve Doğu Akdeniz’deki bir bankacılık kurumuna yaptığı ilk sermaye yatırımı oldu.

Bank Audi Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO’su Sayın Samir Hanna, “Son yıllarda Mısır ve Türkiye’deki operasyonlarımızda bizim için önemli bir ortak olan EBRD ile stratejik ortaklığımızı derinleştirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bank Audi’ye yapılan bu yatırım, yerel ekonominin büyüme potansiyeline ilişkin olumlu bir sinyal ve Lübnan bankacılık sektörünün bulunduğu oynak bölgesel ortama rağmen esnekliğine güçlü bir güvenoyu teşkil ediyor. EBRD’nin Lübnan’da yapacağı çok şey olduğuna inanıyor ve buradaki faaliyetlerinin gelişme sürecinde yakın bir şekilde çalışmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

EBRD Başkanı Sir Suma Chakrabarti ise Bank Audi gibi önemli bir bölgesel oyuncuyla Lübnan’daki ilk EBRD yatırımını imzalamaktan ve Lübnan’daki faaliyetlerimizi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Lübnan finans sektörü, ülkenin ekonomik istikrarının ve uluslararası saygınlığının bel kemiğidir. Bank Audi’nin operasyonlarını ve kurumsal yönetimini desteklemek, bölgedeki zorlu konjonktürde esnekliğini devam ettirmesi açısından çok önemli.” dedi. ”

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ