Akıllı Gündem

Nusret’in tuz dökme hareketi iPhone emojisi oldu

Nusret etin sahibi Nusret Gökçe’nin dünyaca meşhur tuz dökme hareketi emoji oldu. Emojum isimli klavyeye Nusret emojisi eklendi.

Nusret’in tuz dökme hareketi iPhone emojisi oldu

Nusret‘in dünyada dalga dalga yayılan tuz dökme hareketi, iPhone’a girmeyi başardı. Tuz dökme hareketiyle bir anda dünya gündemine oturan Nusret, şimdi de teknoloji sektörünün gündeminde. ABD’de yaşayan Türk yazılımcı Deniz Hotamışlıgil, Nusret emojisini uygulamasında yayınladı.

Deniz Hotamışlıgil, Türklere özel geliştirdiği emoji klavyesiyle tanınan ünlü bir iOS geliştiricisi. Hotamışlıgil, Nusret’in dünyayı saran tuz dökme hareketine kayıtsız kalmadı ve bu hareketin emojisini klavyesine ekledi. Bugüne kadar, simit, çay, pide, Türk kahvesi, döner, nazar boncuğu gibi ülkemizin meşhur olan objeleri için hazırladığı emojilerle adını duyuran Deniz Hotamışlıgil, Emojum kalvyesinin güncellenmiş halini App Store’da yayınladı.

 

Son dönemde dünya çapında #Saltbae etiketiyle popüler olan Nusret’in tuz dökme hareketi, bundan böyle Emojum klavyesinde de yerini alacak.

Şimdilik sadece iOS platformunda bulunan Emojum uygulamasının yakında zaman içinde Android‘de de yayınlanması bekleniyor. iPhone ve iPad için Emojum klavye eklentisini buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Ben Affleck Nusret’in tuz dökme resimli tişörtünü giydi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ