Akıllı Gündem

Nusret Turquality’e başvurdu

İlginç tuz dökme hareketiyle adını dünyaya duyuran Nusr-Et restoranlarının sahibi Nusret Gökçe, Türk şirketlerinin markalaşması yönünde adımlarını teşvik etmek için kurulan Turquality’e başvurdu.

Nusret Turquality’e başvurdu

Ünü tüm dünyaya dalga dalga yayılan Nusret, Türkiye’nin markası olmak için Turquality’e başvurdu. Dubai’deki restoranında yurtdışındaki planlarını anlatan Nusret Gökçe, Turquality programına katılma yönünde başvurularını yaptıklarını belirtti. Türk şirketlerinin markalaşması yönünde adımlarını teşvik etmek için kurulan Turquality, kira, tanıtım, danışmanlık, reklam gibi faaliyetlerde firmalara destek oluyor. Başvuruların yapıldığını ve yakın bir zamanda Turquality kapsamına girmeyi istediklerini belirten Nusret Gökçe, yeni şubeler açmayı planladıklarını da anlattı.

Halihazırda yurtdışında sadece Dubai’de bulunan Nusr-Et’in ABD ve İngiltere’de açacağı restoranların ilk start tarihi ise bu yıl ortası.

Sosyal medyada yaptığı tuzlama hareketi ile ünü tüm dünyaya yayılan Nusret Gökçe’nin, ilk restoranlarını açacağı yerler ise Londra Knightsbridge ve New York 56’ncı cadde olarak duyuruldu.

DOĞAL STRATEJİ

Dünya yıldızları Leonardo Di Caprio, Rihanna, Ben Affleck gibi isimlerin bile #Saltbae hastag’ine dahil olduğunu hatırlatan Gökçe, bu pazarlama stratejisini şöyle anlattı: “Herhangi bir pazarlama ya da halkla ilişkiler firmasının desteği ile planlanmış bir şey değil. Tamamen kendi içimden gelen bir hareket olarak çıktı. Doğal olunca da insanlar çok çabuk sahiplendi.” Gökçe, “Nusr-Et Türkiye markasıdır. Nerede olursak olalım bu markaya sahip çıkmalı” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ