DOLAR
18,5875
EURO
18,1996
ALTIN
1.022,69
BIST
3.553,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Cuma Hafif Yağmurlu
21°C
Cumartesi Açık
22°C
Pazar Az Bulutlu
22°C
Pazartesi Az Bulutlu
21°C

Nükleer Düzenleme Kurumu İŞKUR üzerinden Temizlik Görevlisi alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi uyarınca 15 Temizlik …

Nükleer Düzenleme Kurumu İŞKUR üzerinden Temizlik Görevlisi alımı yapacak! Başvuru şartları neler?
13.08.2022 11:10
A+
A-

Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi uyarınca 15 Temizlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, KPSS puan şartı aramaksızın kura çekimi sonucu tüm adayları sözlü sınav ile değerlendirmeye alacak. Başvuru tarihi ve şekline ilişkin merak edilen tüm detaylara ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Nükleer Düzenleme Kurumu Temizlik Görevlisi alımı başvuruları 22 Ağustos 2022 tarihinde başlayıp 26 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar başvuru tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden başvurularını online olarak tamamlayabilecek.

Ayrıca adayların 22.08.2022 tarihinden itibaren 29.08.2022 tarihi mesai saati (18.00) bitimine kadar özel şartlarda yer alan belgeler ve başvuru formunu Devlet Mahallesi 85. Cadde No:5 Çankaya/ANKARA adresinde yer alan Nükleer Düzenleme Kurumu’na teslim etmeleri gerekiyor. Posta vb. yollarla gönderilecek evraklar kurumca kesinlikle kabul edilmeyecek.

BAŞVURU FORMU

BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

3. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. (26.08.2004 ve öncesi doğumlu olmak.)

4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

5. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

6. Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak.

7. İlan tarihi itibarıyla başvuru yapılan ilde ikamet ediyor olmak.

8. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5 inci maddesinde belirtilen işe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların anılan maddenin 1 inci fıkrasında belirtilen öncelik durumlarını belgelemeleri gerekmektedir. Ancak bu belge işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

9. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. “Radyasyondan Korunma ve Taşınabilir Radyasyon Ölçüm Cihazı Eğitimi” sertifika programına katılmış ve son başvuru tarihi (26.08.2022 ve öncesi) itibariyle söz konusu programa ilişkin onaylı belge sahibi olmak.

2. Son başvuru tarihi (26.08.2022 ve öncesi) itibariyle onaylı “Hijyen Eğitimi” belgesine sahip olmak.

3. En az lise ve dengi okul mezunu olmak.

İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.