Akıllı Gündem

Note 5 için Android Marshmallow güncelleme müjdesi

Teknoloji devi Samsung’un Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini Note 5 modeline getireceği duyuruldu.

Note 5 için Android Marshmallow güncelleme müjdesi

Sadece bir kaç gün önce, Samsung sonunda Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini Galaxy S6, S6 Edge, ve S6 Edge+ modelleri için çıkarmaya başlamıştı. Bugün de öğrendik ki Note 5 sahipleri de güncellemeyi görenler arasına katılmış. Güncelleme hala gelişiminin ilk aşamalarında ve yapılan haberlere göre Kamboçya’da temel olarak Samsung’un Smart Switch PC suite hizmeti aracılığıyla sunulmuş olacak. Ancak güncellemenin gelmesi konusunda sabırsızlanan bir Note 5 N920C sahibiyseniz, aşağıdaki linkten manuel olarak indirebilirsiniz.

SamMobile aygıt yazılımı sayfası (N920C) Android 6 Marshmallow güncellemesi çok sayıda yenilik içeriyor. Ancak bunlardan en baskın olanları yerel parmak izi tarayıcı desteği, Doze mode (hafif uyku modu), basitleştirilmiş uygulama izinleri, ve Google Now on Tap. Samsung\’un geliştirilmiş arayüzü TouchWiz de aynı zamanda birleşik reklam engelleme özelliğine sahip yeni internet tarayıcısına sahip oluyor.

Aslına bakılırsa, Galaxy S6 ve Note 5 sahiplerinin bu güncelleme hakkında pek de heyecanlı oldukları söylenemez. Çünkü hali hazırda TouchWiz zaten parmak izi tarayıcı desteğine sahip ve oldukça muntazam çalışıyor. Ayrıca Samsung’un Smart Manager uygulaması da arka planda çalışan pil düşmanı uygulamaları engellemede oldukça başarılı(bu işlemi yeni güncellemede Doze Mode‘un yapması bekleniyor). Bunun yanında sadece basitleştirilmiş uygulama izinleri ve Google Now on Tap yenilikleri kullanıcılara rahat bir nefes aldıracak gibi görünüyor. Samsung’un güncelleme takvimine göre, 2016’nın ilk çeyreğinde 4 cihaz daha Android 6 Marshmallow güncellemesine sahip olacak. Bunlar da Galaxy S5, S5 Neo, Note 4, ve Note Edge modelleri olacak. Bu modellerin kullanıcıları muhtemelen yeni güncelleme konusunda daha heyecanlıdırlar, çünkü sadece Google’ın yeni özelliklerini değil, aynı zamanda TouchWiz arayüzünün de yeni özelliklerini telefonlarına yükleyebilecekler.

Editör : Aykan Erdoğan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ