Akıllı Gündem

Nokia’nın üretiminden vazgeçilen klavyeli telefonu ortaya çıktı

Nokia’nın üretiminden vazgeçilen klavyeli telefonu ortaya çıktı

HMD Global tarafından satın alınan Nokia, küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor. Microsoft, döneminde büyük hayal kırıklığı yaşayan Nokia, efsane 3310 modelinin yenilenmiş versiyonunu satışa sunarak büyük ses getirdi. Nokia için geçmişte birçok model tasarlanmıştı. Üretim aşamasına geçmeyen bu modellerden bir tanesi bugün paylaşıldı.

Nokia RX-100 model numarasına sahip olan bu klavyeli prototip akıllı telefon, 2012 yılında BlackBerry’nin cihazlarına rahip olarak tasarlanmış. Ancak bilinmeyen sebeplerden dolayı onaylanıp seri üretime geçememiş.

Yukarıdaki ve diğer sayfalardaki birçok açıdan çekilmiş ayrıntılı görselden anlaşıldığı üzere gerçekten kalın bir kasa – çerçeve yapısına sahip olan Nokia RX-100, AMOLED bir ekrana, 2 GB ROM’a (Dahili Depolama) ve 39 tuştan oluşan fiziksel bir QWERTY klavyeye sahip.

Son olarak, Windows Phone 8’in erken dönem bir geliştirici sürümüyle çalışan Nokia RX-100’ün, 2011 de çıkan Nokia E6’ya alternatif olarak tasarlanmış bir cihaz olabileceğinin söylendiğini de belirtmeden geçmeyelim.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ