Akıllı Gündem

Nintendo’da Nihayet Mobil Oyun Sektörüne Girdi

Nintendo’da Nihayet Mobil Oyun Sektörüne Girdi

Tüm Dünya’nın en iyi oyun konsolu üreticisi ve aynı zamanda oyun tasarımcısı olan Nintendo, teknolojik değişimlere ayak uydurmaya karar verdi. Oldukça renkli ve canlı renkler ile hemen her kullanıcıyı kendine çekmeyi başaran Nintendo, başarılı bir pazarlama mantığı ile hareket ederek çok sayıda kişinin gönlünde taht kurmaya hazırlanıyor.

Son zamanlarda hemen herkesin akıllı telefonlara yönlenmesi ve buna bağlı olarak da akıllı telefonların çok fazla satılmaya ve kullanılmaya başlaması, teknoloji devi olan firmaların akıllı telefonlar ve buna bağlı olan uygulamalar ile ilgili iştihasını kabarttı. Bu büyük pastadan pay almak isteyen hemen her teknoloji devi firma, akıllı telefon piyasasına çıkardığı ürünler ile dikkatleri üzerine çekmeye çalıştı. Bunu deneyen çok sayıda firma olduğu için tüm firmaların başarılı olduğunu söyleyemesek de, bazı daha önce hiç tanınmamış olan firmalar bu konuda büyük çığır açtı. Huwai, LG, Samsung, Apple, Asus, Lenovo ve Sony gibi önemli firmalar bu piyasada yer almak için büyük çabalar sarf etti ve bu çabaların sonucu da meyve verdi.

Akıllı telefon piyasasındaki hareketliliğin farkına varan Nintendo, ilk mobil oyununu piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Her zamanki gibi grafiklere çok dikkat eden ve çok canlı renkler ile oynayıcıların keyifli zamanlar geçirmesini hedefleyen Nintendo, Miitomo adındaki oyunu ile akıllı telefonların oyunları arasında boy gösterecek. Henüz oyun hakkında detaylı bilgileri verilmese de görüntü kalitesi olarak çok yüksek düzey bir oyun olduğu ilk bakışta göze çarpıyor.

Mobil oyun sektörüne ilk kez atılmanın heyecanını yaşayan Nintendo yetkilileri, daha öncesinde çıkacağı söylenen Miitomo oyunun Ekim Ayı içerisinde tanıtacaklarını söylemişlerdi. Ancak hem oyuna yeni eklemeler yapmak için hem de oyunun tanıtımını daha çok ses getirecek şekilde belirlemek için Nintendo bu oyunun tanıtma fikrini biraz geciktirdi. Kısa sürede çok fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen Nintendo’nun bu hamlesi karşısında bazı kullanıcılar tepkili olurken bazı kullanıcıların ise heyecanlanmaya başladığı gözlerden kaçmadı. Oyun alanında çok köklü bir geçmişi olan ve deneyimli kadrosu ile çalışan Nintendo’nun nasıl bir oyun ile karşımıza çıkacağı merak ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ