Akıllı Gündem

New York’un tüm metro istasyonları Wi-fi ile donatıldı

New York’un tüm metro istasyonları Wi-fi ile donatıldı

2017 yılı en çok New York‘lulara yaramış gibi görünüyor. Zira yeni yıla girilmesiyle birlikte şehirdeki tüm metro istasyonları Wi-fi bağlantısıyla donatıldı. Ancak bu olay tabii ki pat diye gerçekleşmedi, ardında 5 yıllık koca bir çalışma barındırıyor. Metro istasyonlarını her gün sabah ve akşam milyonlarca insanın kullandığı düşünüldüğünde, iş giriş-çıkış saatlerinde internet bağlantısı kuramayanlar için mükemmel bir çalışma olduğu su götürmez bir gerçek.

Çalışmanın hizmete sunulmasıyla birlikte tüm akıllı telefon kullanıcıları Wi-fi ekranlarında “Transit Wireless Wi-fi” seçeneğini görebilecekler. New York şehrinin iş dünyasının merkezi olduğu düşünüldüğünde, internet bağlantısının her noktada sürdürülebilmesi de ayrıca bir önem arz ediyor. Bunu sağlamak amacıyla şehirdeki 10 bin adet ankesörlü telefon kulübesi de Wi-fi noktasına dönüştürülmüştü.

Metro istasyonlarındaki bağlantılar ise bir saatlik oturumlar halinde olacak. Süre dolduğunda da kullanıcılar ücretsiz Wi-fi’nin başka bir oturumuna bağlanabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ