Akıllı Gündem

Netflix film seyredecek eleman arıyor

Netflix, haftada 20 saat platformundaki filmleri seyredecek çalışan arıyor

Netflix film seyredecek eleman arıyor

Netflix, haftada 20 saat platformundaki filmleri seyredecek çalışan arıyor

Online film ve dizi dağıtım platformu Netflix, yayınladığı filmleri seyredecek, araştırma, analiz ve derecelendirme yapacak “Editöryel Analist” arıyor.

Beş yıldan fazla deneyim isteyen pozisyon, “Farklı dizi ve filmlerdeki nüansları birbirinden ayırabilecek,  içeriklerin özünü kavrayacak ve kısaltarak paylaşabilecek adaylar” arıyor.

Şirketin bünyesinde benzer pozisyonda 30 kişi çalışıyor. Bu kişilerden Sherrie Gulmahamad, Business Insider’a verdiği röportajda Netflix’te yayınlanan filmler için kategoriler oluşturduklarını, bunun da Netflix’in “tavsiye algoritmasının” doğru çalışmasını sağladığını aktardı.

Örneğin “Zombi, cadı, ejderha, insan yiyenler, koca ayaklar, çılgın bilimadamları, mutantlar, sihirli yaratıklar, melek ve şeytanların” olduğu filmlerin kategorisi “Doğaüstü İçerik”.

İşini kütüphaneciliğe benzeten Gulmahamad, haftada 20 saatini Netflix içeriklerini izlemek ve bunlara dair etiketler yazmaya ayırdığını söylüyor. 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ