DOLAR
32,1930
EURO
34,9768
ALTIN
2.511,34
BIST
10.950,60
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
25°C
İstanbul
25°C
Açık
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
22°C
Cuma Az Bulutlu
23°C
Cumartesi Az Bulutlu
22°C
SON DAKİKA
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Necmettin Erbakan Üniversitesi Kpss 55 Puan İle Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Neler?

Necmettin Erbakan Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin ayrıntıları ise açıkladı.

06.03.2023 15:40
A+
A-

Necmettin Erbakan Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu‟nun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli, Teknisyen, Tekniker, Büro Personeli, Hemşire, Ebe, Diğer Sağlık Personeli, Teknisyen, Veteriner Hekim, Laborant ve Röntgen Teknisyeni kadrolarına toplamda 770 personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan üniversite, yine adaylardan en az 55 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru süreci ve tarihine ilişkin merak edilen diğer tüm detaylara ise haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi personel alımı başvuruları 27 Şubat 2023 tarihinde başlayıp 13 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar üniversitesinin basvuru.erbakan.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak gerekli belgeleri yüklemek koşulu ile başvuruların online olarak gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Kpss 55 Puan İle Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Neler?

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1) T.C. Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı

2) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından onaylanmış olması gerekir.)

3) Aranılan nitelikler bölümünde belirtilen belgeler (Sertifika/Belge/Sağlık Kurulu Raporu vd.)

4) Tecrübe istenilen pozisyonlar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte resmi veya özel kuruluşlardan başvuru tarihleri içerisinde alınmış iş deneyim belgesi (Islak imzalı olarak sisteme eklenecektir. SGK Hizmet dökümünde e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir. SGK Hizmet dökümünde yer alan meslek kodu ile tecrübe istenilen pozisyonun uyumlu olması şarttır.)

5) 2022 yılı KPSS sonuç belgesi

6) Askerlik durum belgesi/Terhis belgesi (Askerlik durum belgesi için e-Devletten alınan karekodlu belge) 7) Adli sicil kaydı (e-Devletten alınan karekodlu belge)

8) Destek Personeli (Şoför) için geçerli sürücü belgesi

9) Koruma ve Güvenlik personeli için geçerli özel güvenlik görevlisi kimlik kartı

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak

3) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karsı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karsı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

4) Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

5) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

6) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak

7) 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak (Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, ön lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.)

İÇİN TIKLAYINIZ

Akıllı Gündem'i Takip Edin
Google News Qr KoduSiz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlarda ve sosyal medya kanallarımızda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Telegram, Twitter, Facebook, Instagram, Youtube, Dailymotion: @akilligundem

Ayrıca QR kodu okutarak ya da Google News linki üzerinden haberlerimize ulaşabilirsiniz.

#ilangovtr
Basın No
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.