Akıllı Gündem

NANOMATTR Hello Tomorrow Türkiye Birincisi oldu

Sabancı Üniversitesi spinoff şirketleri dünyanın en büyük deep-tech zirvesi olan Hello Tomorrow Global Summit’te Türkiye’yi temsil edecek.

NANOMATTR Hello Tomorrow Türkiye Birincisi oldu

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından kurulan ve İnovent’in çekirdek sermaye şirketlerinden, kurucusu Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yusuf Menceloğlu olan NANOMATTR, hem bilim ve teknoloji üreten en iyi startup’ların yarıştığı Hello Tomorrow Türkiye Finali’nin hem de yarışmanın ‘Enerji ve Çevre’ kategorisinin birinci oldu. Finalde NANOMATTR adına ekip üyesi Senem Avaz sunum yaptı.

Sabancı Üniversitesi’nden 3 spinoff şirketin katıldığı yarışmada, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Volkan Patoğlu’nun kurucusu olduğu INTERACT şirketi de ‘Sağlık ve Biyoteknoloji’ kategorisinde birinci oldu.

NANOMATTR ve INTERACT, önümüzdeki yıl dünyanın en büyük bilim ve teknoloji girişimciliği inisiyatifi olan Hello Tomorrow’un 14 – 15 Mart 2019 tarihinde düzenlediği global zirvesine katılacak ve çeşitli eğitim & mentörlük hakları ile girişimlerini geliştirme hakkı kazanacak. Paris’te 5’inci kez gerçekleştirilecek Uluslararası Deep-tech (Bilim ve Teknoloji) Yarışması olan Hello Tomorrow Global Summit’te girişimlerini sergileyerek, 200’den fazla uluslararası yatırımcı ve inovatörle buluşacak.

Hello Tomorrow Türkiye finalinde ülkemizi yakından ilgilendiren “enerji ve çevre”, “sağlık ve biyoteknoloji”, “endüstri ve yeni materyaller” ve “data ve yapay zeka” olmak üzere 4 ana kategoride, 12 başarılı deep-tech girişimi yarıştı.

Yarışmanın birincisi olan NANOMATTR, malzeme üretimi, yüksek teknoloji katkı maddeleri ve fonksiyonel yüzey kaplamaları üzerinde yoğunlaşıyor. Sabancı Üniversitesi Sanayi İşbirlikleri ve Lisanslama Ofisi (İLO)’nin iş geliştirme mentorluğu sağladığı ekip, yarışmaya Sabancı Üniversitesi’nin patent portföyünde yer alan ‘Kontrollü Salınım Sağlayan Seraörtüsü Filmi’ teknolojisi ile yarışmaya katıldı.

INTERACT ise kısıtlı hareket kabiliyeti olan kişilerin hayat kalitesini iyileştirmek için tıbbi cihazlar geliştiriyor.

Hello Tomorrow Türkiye Hakkında:

Hello Tomorrow dünyanın en önemli deeptech startup inisiyatiflerinden biridir. Michael Bloomberg, Emmanuel Macron ve Nasa Eski Başkanı Dan Goldin gibi önemli isimler tarafından desteklenen Hello Tomorrow, dünyanın önde gelen Ar-Ge merkezlerinden teknoloji girişimlerini kurumlar ve yatırımcılar ile buluşturarak geleceğin teknolojilerinin ticarileştirilmesini hızlandırmaktadır. Hello Tomorrow Türkiye iki buçuk senedir bilim ve yüksek teknoloji girişimlerini hızlandırma misyonuyla çalışmakta, Türkiye startup’larını küresel platformla buluşturmaktadır. Bu sene 5’inci kez düzenlenen Global Deep-Tech yarışmasının içerisine ilk kez Türkiye Finalleri ekleyen inisiyatif; geçen yıla nazaran başvuru rakamlarını 6’ya katlayarak, 120 bilim ve teknoloji tabanlı girişimcinin başvurusunu toplamıştır. İstanbul, bu anlamda 119 ülkeden başvuran 4500 girişimci arasında, Global Top 500 de en çok girişimi yer alan şehirler listesinde Boston ve Toronto’yu geçerek en çok startup çıkaran 8’inci şehir olarak rekor kırmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ