Akıllı Gündem

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV hangi kredi kartına kaç taksit ödenecek

Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi kredi kartına kaç taksit yapılıyor? Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV hesaplama…

Araç sahiplerinin her yıl ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)”nin ilk taksit ödemeleri başladı. Motorlu Taşıtlar vergisinin ilk taksitinin son ödeme tarihi 30 Ocak 2015. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki defa ödenen MTV”de, bu yıl sürücüleri zam sürprizi bekliyor. 2015 ile birlikte MTV”ye zam gelerek, en düşük motorlu taşıtlar vergisi 591 lira oldu.

Motorlu Taşıtlar Vergisi”ni hesaplamak için buraya tıkla

Bazı bankalar Motorlu Taşıtlar Vergisi için kampanya düzenleyerek, müşterilerine taksitli ödeme imkanı sunmaya başladılar. Böylece araç sahipleri, iki ayrı dönemde ödenen MTV”yi, bankalarının internet siteleri üzerinden ayrıca taksitlendirebilecekler. İşte Ocak 2015 motorlu taşıtlar vergisini kredi kartına taksitle ödeme imkanı sunan bankaların kampanyalar:  

İş Bankası Maximum Kart’la MTV 3 taksit

İş Bankası Maximum Kart’ınızla www.isbank.com.tr’de İnternet Şubemiz üzerinden yada www.gib.gov.tr’den2 Şubat 2015tarihine kadar yapacağınız 100 TL ve üzeri tutardaki Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizde3 taksit fırsatı sunuyor. www.isbank.com.tr’de İnternet Şubesi üzerinden yapılacak ödemelerde İş Bankası Maximum Kart müşterilerine hem tek çekim, hem de taksitli ödeme seçeneği sunuluyor. MTV ödemesinin taksitli olarak yapılması durumunda ise 100 TL ve üzeri tutardaki ödemelerde 3 taksit fırsatı var.

Garanti Bonus’ta MTV ödemelerinde 3 taksit fırsatı

31 Ocak 2015tarihine kadar Bonus ile Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den, Garanti İnternet Şubesi’nden, Garanti Cep Şubesi’nden, 444 0 333 Alo Garanti’den, garanti.com.tr’den veya Garanti Şubelerindeki Online Bankacılık Kiosk’larından yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde3 taksit fırsatı sunuluyor. Kampanyadan Garanti Bonus kartları, Money Bonus, Flexi, Miles&Smiles kredi kartları, American Express Card, Bonus American Express, Miles&Smiles Business American Express Card, Bonus Business, Miles&Smiless Business, Filo Card, EASY, American Express Business yararlanabiliyor. Gib.gov.tr’den ve garanti.com.tr’den ödemeler 3 taksitle yapılabiliyor.. Garanti internet şube, Garanti cep şube, 444 0 333 Alo Garanti, ve Garanti şubelerindeki online bankacılık kiosklarından yapılan ödemelerde ise tek ödeme, 2 taksit ve 3 taksit seçenekleri bulunuyor.

Worldcard’ınızla MTV ödemesi 3 taksit

31 Ocak 2015tarihine kadar gib.gov.tr, yapikredi.com.tr ve worldcard.com.tr adresinden veya Yapı Kredi şubelerinden Yapı Kredi kredi kartları ile yapılacak 100 TL ve üzeri Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine3 taksit uygulanıyor. Kampanyaya tüm Yapı Kredikredi kartları veAlbaraka Worldcard’lar dahil. Kampanyaya katılmak istemeyen kart sahipleri 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan taleplerini ilettikleri takdirde 3 taksit uygulanmayacak.

Cardfinans ve Fixcard’le MTV ödemesinde 3 taksit fırsatı

31 Ocak 2015tarihine kadar CardFinans kredi kartıyla veya kampanyaya dahil Fixcard’la www.vergikolay.com.tr, www.gib.gov.tr, www.finansbank.com.tr veya Finansbank Şubeleri üzerinden yapılacak 50.000 TL’ye kadarki Motorlu Taşıt Vergisi ödemelerine3 taksit fırsatı sunuluyor. Bireysel ve ticari banka kartları, sanal kartlar ve ParaPuan kullanılarak yapılacak ödemeler taksit ve indirim kampanyalarına dahil değil.

Paraf’la MTV’de 3-5 taksit fırsatı

8 Şubat 2015tarihine kadar gib.gov.tr’den gerçekleştirilecek MTV ödemeleri500 TL’ ye kadar 3 taksit,500 TL ve üzeri 5 taksit olarak gerçekleşiyor. Kampanya döneminde peşin ödeme opsiyonu geçerli olmayacak. MTV ödemesini Halkbank Paraf, Parafly, Business kartlar ile gerçekleştirenler, Nisan sonuna kadar Onur Air’den yurt içi, yurt dışı ve Kıbrıs uçuşlarında %30 indirim hakkı kazanacak.

Akbank kredi kartları ile MTV Ödemesi 3 taksit

31 Ocak 2015tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni Axess ile ödeyenler300 TL ve üzeri işlemlerde 3 taksit fırsatından yararlanıyor. MTV ödemeleri Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil, Akbank ATM’leri, Akbank Telefon Şubesi, Akbank Şubeleri veya www.gib.gov.tr üzerinden yapılabiliyor. Yapılan 300 TL ve üzeri kredi kartı ödemeleri peşin olarak gerçekleşecek olup, kredi kartına taksitli olarak yansıyacak. Kampanyadan Axess, Wings, Free, Axess Business, Wings Business, Axess KOBİ ve Bank’O Card Axess sahipleri faydalanabiliyor. Free için bu kampanyaya katılım ücretsiz.

Ziraat Maximum’la MTV’te 3-5 taksit fırsatı

3 Şubat 2015tarihine kadar Maximum özellikli Ziraat kredi kartıyla MTV ödemelerinde 250 TL’ye kadar 3 taksit, 250 ve üzeri işlemlere 5 taksityapılabilecek. 75 TL ve altı işlemlerde taksit yapılamıyor. İşlemlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi www.gib.gov.tr den, Ziraat İnternet Şubemizden, ATM ve Şubelerimizden yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ