Akıllı Gündem

Motorine 2 gün arayla toplam 30 kuruş zam yapıldı

Motorine 2 gün arayla toplam 30 kuruş zam yapıldı

Investing.com – Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, önceki gün motorin grubuna bugünden geçerli olmak üzere 17 kuruş zam yapıldığını açıklamıştı, kurum bugün yeni bir zam daha yapıldığını açıkladı.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası resmi sitesinde ‘Cuma gününden geçerli olmak üzere Motorin grubunda 13 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor.’ Duyurusunu yaptı. Böylelikle 2 gün arayla motorin grubuna toplamda 30 kuruş zam yapıldı.

Döviz kurlarında Mart ayı itibari ile yaşanan sert yükseliş bu hafta daha da arttı ve USD/TRY kuru dün 4,19 seviyesini aşarak tarihi rekor tazeledi. Yurt içinde döviz kurları yükseliş yaşarken petrol fiyatları da küresel piyasalarda artmaya devam ediyor.

Geçen hafta 62$ seviyesi altına gerileyen Ham Petrol, bu hafta tüm kayıplarını sildi ve 67,30$ seviyesine yükselerek 1 Aralık 2014’ten sonraki en yüksek seviyeyi gördü.

Petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş ve döviz kurlarındaki rekor artış yurt içinde zamları kaçınılmaz kıldı. Yılbaşından bu yana motorin grubuna %10 oranında zam yapıldı ve bu haftaki zamla beraber fiyatlar tavan taptı. Fiyatlardaki sert yükseliş benzin ve motorin arasındaki makası da azalttı.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ