Akıllı Gündem

Microsoft’un yapay zeka uzmanı Çinli Baidu’ya geçti

Microsoft’un eski tepe yöneticisi Qi Lu, Çinli arama devi Baidu’ya geçti. Yapay zeka uzmanı Qi Lu, Baidu’da bu alanda çalışmalarını yürütecek.

Microsoft’un yapay zeka uzmanı Çinli Baidu’ya geçti

Microsoft Bing arama platformu ve Office’ten sorumlu yapay zeka uzmanı tepe yöneticisi Qi Lu, Çinli arama motoru Baidu’ya geçti. Geçtiğimiz yıl, Microsoft Build geliştirici konferansında yapay zeka ve yeni teknolojilerden bahseden Qi Lu, geçirdiği trafik kazası sonrası teknoloji devinden ayrılmıştı. Kaza sonrası iyileşen Qi Lu, işe geri dönüyor ancak bu dönüş Microsoft’a değil, Çinli arama devi Baidu’ya…

Lu, Baidu’da COO olarak geniş bir sorumluluk yelpazesi ile, firmanın pek çok çalışma alanını gözleyecek şekilde görev alacak. Microsoft’ta iken Lu, Bing arama platformu ve Office’ten sorumluydu. Ayrıca firmanın yapay zekaya yönelik ilerleyişi ve botlar için büyüyen odağı konusunda da önemli bir rol oynamaktaydı.

Bloomberg’in belirttiği üzere Baidu, özellikle bir platform olarak konuşma ile oldukça ilgili gözüküyor ve Samsung’un Kasım ayında satın aldığı Harman International Industries ile bir Amazon Echo-benzeri hoparlör üzerinde çalışıyor. Lu’nun doğal dil etkileşimleri üzerine deneyimi ve hevesinin bu alanda paha biçilemez olacağı da rahatlıkla söylenebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ