Akıllı Gündem

Microsoft’tan Windows Phone’u ikinci plana atan iOS ve Android hamlesi

Microsoft, Windows Phone kullanıcılarının “ikinci sınıf” şikayetlerine neden olacak bir adım attı. Microsoft, iOS ve Android kullanıcılarını hedef alan yeni özelliğini Windows 10’da kullanıma sundu.

Microsoft’tan Windows Phone’u ikinci plana atan iOS ve Android hamlesi

Microsoft, Windows Phone’u tamamen sildi mi? Teknoloji devi bu soruyu akıllara getirecek bir hamle yaptı. Microsoft, Windows 10 için yayınladığı yeni güncellemede, kullanıcıların akıllı telefonları için yeni özellikler kullanıma sundu. Kullanıcılar, akıllı telefonlarını Windows 10‘lu bilgisayarlara bağladıkları taktirde ziyaret ettikleri web sitelerini bilgisayarlarına aktarabilecekler. Ancak bu özellik ilk olarak iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar için kullanıma sunuldu. Microsoft’un bu özelliği Windows Phone işletim sistemli telefonlara sunmaması, kullanıcıların tepkisine neden oldu.

Bu durumdan rahatsız olan birkaç kişi de sorunu Twitter’a taşıyarak Joe Belfiore ile iletişime geçmeyi denedi.

Joe Belfiore’un Twitter üzerinde verdiği cevapta ise WP (Windows Phone) ile bir sorunlarının olmadığı, hatta özellikleri ve avantajlarını iOS/Android üzerindeki kullanıcılarına taşımaya çalıştıkları söyleniyordu.

Tabii ki bunun duruma ilginç bir bakış açısı olduğu söylenebilir. Sonuç olarak Windows telefonlar artık piyasanın sadece %0.1’ini oluşturuyor. Bu yüzden de Windows telefonların sahip olduğu özellikleri çoğunluk tarafından kullanılan diğer platformlara taşımak mantıklı görünüyor.

Ancak bu durum, Microsoft’un platformunu kullanmaya devam eden sadık kullanıcıların rahatsızlıklarını azaltmıyor. Pek çok kullanıcının Twitter’da belirttiği üzere, Microsoft’un, Windows Phone’u kullandıkları için Microsoft tarafından “ikinci sınıf vatandaş” gibi görülmekten şikayetçi.

Edge tarayıcısının zaten telefon ve PC arasında bağlantı özelliğine sahip olmasından dolayı bu bağlantı özelliği şu anda bir Windows Phone için gerekli değil. Ancak bunun, bağlantı ile sunulacak özelliklerinin sadece ilki olması, eklenecek bir sonraki özelliğin o kadar da gereksiz olmayacağı anlamına geliyor.

Belfiore, daha önce yaptığı bir açıklamada Microsoft’un Windows telefonları desteklemeye devam edeceğini söylemişti ancak son zamanlarda firmanın, Windows 10 Mobile platformuna yeteri kadar önem vermediği aşikar…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ