Akıllı Gündem

Microsoft Spotify’ın Xbox One’a geleceğini onayladı

Spotify uygulamasının Xbox One’a geleceğine dair söylentiler kısa süre içerisinde Microsoft tarafından onaylandı.

Microsoft Spotify’ın Xbox One’a geleceğini onayladı

Konsolumuzda heyecanla oyun oynarken arka planda birbiri ardına çalan favori müziklerimiz bizi daha da motive etmez mi? Tabii ki eder! Şimdiye dek bu zevki tatmak için bir Playstation sahibi olmanız gerekiyordu. Ancak Microsoft cephesi de attığı golle beraberliği sağladı.

Microsoft‘un oyun konsolunda Spotify uygulamasını denediğine dair söylentiler ortaya çıkmaya başlamış ve Xbox One kullanıcılarını heyecanlı bir bekleyişe sürüklemişti. Teknoloji devi de kullanıcılarını söylentilerle uğraştırmak istememiş olacak ki kısa süre içerisinde bu haberi resmen onayladı.

Youtube‘da yayınlanan “bu hafta Xbox’ta” serisinin ev sahibi Major Nelson, son bölümde yeni kumandalar ve yeni çıkacak oyunların fragmanları gibi konuları gündeme getirdi. Videonun bitimine doğru ise bir görüntünün nasıl konsol duvar kağıdı olarak ayarlanacağını anlattığı sırada sol altta Spotify uygulamasının çalıştığı görüldü.

Yukarıdaki bu görüntü Reddit kullanıcıları tarafından paylaşıldı. Ancak videoda Spotify uygulamasına doğrudan bir bağlantı bulunmuyor. Bu yüzden hala resmi tanıtım tarihini beklemek zorundayız.

Xbox One kullanıcılarının artık Spotify’a kavuşması oldukça yakınken, Playstation 4‘ün dev dijital müzik uygulamasıyla 2 yıllık anlaşmasının bitmesine de oldukça az bir süre kaldığını belirtelim.

Geçtiğimiz Haziran ayında Spotify uygulaması Windows Store’da kendisini göstermiş ancak kullanım alanı Windows 10 masaüstü ile sınırlı kalmıştı. Ancak Xbox One kullanıcılarının bu mağduriyeti çok yakında son bulacak gibi görünüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ