Akıllı Gündem

Microsoft bu tarihte Windows 10’u emekli ediyor

Geçtiğimiz günlerde Vista işletim sisteminden desteğini çeken Microsoft, şimdi de Windows 10’dan desteğini çekmeye hazırlanıyor. Microsoft, Windows 10’dan desteğini çekeceği tarihi açıkladı.

Microsoft bu tarihte Windows 10’u emekli ediyor

Microsoft, eski işletim sistemlerini birer birer emekli ediyor. Teknoloji ve yazılım devi geçtiğimiz günlerde Vista’ya olan desteğini çektiğini duyurmuştu. Teknoloji devi şimdi de bir sürpriz yaparak Windows 10’dan desteğini çekeceğini duyurdu. Windows 10’un da bir gün tarihe karışacağı bilinen bir gerçekti ama bu kadar erken olması sürpriz oldu.

Microsoft, ilk Windows 10 sürümünün, yani sürüm 1607’nin, resmi güncelleme desteğinin 9 Mayıs 2017’de sona ereceğini duyurdu. Bu tarih, büyük ihtimalle yayınlanan ilk Windows 10’un toplu güncellemeleri alacağı son tarih olacak. Bu tarihten sonraysa, güvenlik güncellemeleri dahil, bu sürüm için sunulmayacak.

Microsoft, tahmin edebileceğiniz gibi, Windows 10’u daha güncel bir sürüme yükseltmenizi öneriyor. Bunu yapmak için, Microsoft’un download sayfasına ulaşmanız ve Hemen Güncelleştirin düğmesine basmanız yeterli.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ