Akıllı Gündem

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Beni ipte sallandıracaklarmış, bunu sanatçı müsveddeleri söylüyor, bedelini ödeyecekler” diyerek sert biçimde eleştirdiği Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı!

İfade vermek üzere savcılığa davet edilen Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, bu sabah itibariyle sivil polis ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere adliyeye götürüldüler.

Ünlü sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında Halk TV’de kullandıkları ifadeler nedeni ile soruşturma başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, iç savaş ve darbe çağrısında bulunmakla suçlanan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlattı.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı!

Açıklama yapan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın savunmalarının alınması amacıyla davet edildiklerini belirtildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar imzası ile yayınlanan yazılı açıklama şöyle: “Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’un 160. Maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın organlarına saygı ile duyurulur.”

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı!

METİN AKPINAR, Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programında politik eleştirilerde bulunurken ülkedeki kutuplaşmaya dikkat çekmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan, bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz. Kim Rusya’ya döndüyse, iktidardan gitti onu da söyleyeyim. Adnan Menderes de randevu almıştı ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde Kuzey’e döndüğün de ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına. ”

MÜJDAT GEZEN, Müjdat Gezen katıldığı programda şu ifadeleri kullanmıştı: “Erdoğan, Türkiyede kıyamet kosa bunları kılı kıpırdatmaz diyor. Herkese hadini bil diyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan sen bizim vatan severliğimiz sınayamazsın haddini bil.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ? Metin Akpınar’ın skandal sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler. Bunun bedelini ödeyecekler. Bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi git yargıda bedelini öde” demişti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın talimatıyla başlatılan soruşturmada; Metin Akpınar’ın, “Demokrasiye ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler. (…) Mustafa Kemal dışında kim Rusya’ya döndüyse iktidardan gitti. Adnan Menderes randevu aldı, ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde kuzeye döndüğü zaman ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına” şeklindeki sözlerinin inceleneceği öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ