Akıllı Gündem

Mazda, Tokyo’da iki yeni konsept model tanıtacak

Mazda, bu ayın sonunda düzenlenecek olan Tokyo Motor Show’da Skyactiv-X motor teknolojisini kullanan iki yeni konsept tanıtacak. Bunlardan biri yeni nesil Mazda3, diğeri ise dört kapılı spor otomobil konsepti olacak.

Mazda, Tokyo’da iki yeni konsept model tanıtacak

Mazda, bu ayın sonunda düzenlenecek olan Tokyo Motor Show’da iki yeni konsept aracı tanıtacak. Bunlardan ilki, yeni nesil Mazda3’ün ön izlemesi olan küçük bir hatchback modeli. Bir diğeri ise Mazda’nın yeni nesil tasarım anlayışını yansıtan bir spor otomobil olacak.

Yeni nesil Mazda3 Concept

Yeni nesil Mazda3

Görselden anlaşıldığı kadarıyla, küçük hatchback konsepti var olan Mazda3 modeline kıyasla uzun bir kaputa, köşeli farlara, ve daha eğimli bir çatı hattına sahip olacak. Arka tarafta ise daha yuvarlak hatlara ve ince stop lambalarına sahip olduğu görülüyor. Mazda’nın söylediğine göre bu konsept yeni Skyactiv-X motor teknolojisi kullanıyor. Bu teknoloji, yakıt ekonomisini geliştirmek ve emisyonu düşürmek amacıyla ateşleme ve sıkıştırma kombinasyonunu kullanıyor.

Mazda Design Vision Concept

Mazda şuana kadar konseptin performans değerleri hakkında bir bilgi vermedi. Bunun yerine; “dinamik performans çarpıcı bir şekilde arttırıldı.” açıklamasıyla yetindi.

Dört kapılı spor konsept

Şirketin ikinci konsepti de Design Vision olarak anılan ve vahşi oranlara sahip bir dört kapılı spor otomobil. Bu model, Mazda’nın ilk olarak 2012 yılında CX-5 modelinde kendini gösteren KODO tasarım dilinden yararlanacak.

Mazda RX VISION Concept

Geçtiğimiz ay çıkan başka bir haber de bu konseptle ilgili bazı ipuçları veriyor. Bu haberde AutoExpress’e konuşan Mazda Ar-ge patronu Matsuhiro Tanaka, “Tokyo Motor Show’da yeni bir tasarım konsepti tanıtacağız. Bunu RX Vision temasının bir evrimi olarak düşünebilirsiniz.” açıklamasında bulunmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ