Akıllı Gündem

Mark Zuckerberg ikinci kez baba oldu

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ikinci kez baba olmanın mutluluğunu yaşıyor. Zuckerberg ve Priscilla Chan çiftinin bebekleri dünyaya geldi. Çift yeni doğan kızlarına August ismini verdiklerini duyurdu. Zuckerberg, Facebook sayfasından yeni doğan kızına duyugusal bir mektup yazdı.
 

Mark Zuckerberg ikinci kez baba oldu

Sosyal medya devi Facebook‘un kurucusu ve patronu Mark Zuckerberg, bugünlerde tatlı bir heyecan yaşıyor. Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan ikinci çocuklarını kucaklarına aldılar. Çiftin ilk çocukları Maxima Chan Zuckerberg, 2015 yılında dünyaya gelmişti. Çift, aradan geçen iki yılın ardından sağlıklı bir kız bebeğe daha kavuştular. Zuckerberg ve eşi Priscilla, doğum haberini pazartesi günü paylaştılar. İkili dünyaya gelen kız çocuklarına “August” ismini verdiklerini duyurdu.

Zuckerberg ayrıca kendi Facebook sayfasından “August” için duygusal bir mektup paylaştı. Mark Zuckerberg, yeni doğan kızına dünyanın zorluklarından bahsederken, çocuk olmanın güzelliklerini ve dünyada sadece bir kez yaşanabileceğini de öğütledi. Zuckerberg mektubunda ayrıca dünyayı onlar için güzelleştirmek için büyük çaba sarfettiklerini belirtti. Zuckerberg’in kızı “August” için yazdığı mektubun tamamını aşağıda okuyabilirsiniz.

İkinci kez baba olan Zuckerberg, babalık iznine ayrılıyor. Geçtiğimiz günlerde bunun duyurusunu yapmıştı. Facebook, çalışanlarına dört ay annelik ve babalık doğum izni hakkı tanıyor. Facebook’un patronu, bu izin hakkını kullanacak.

Zuckerberg ve Chan çifti, ilk çocukları Max dünyaya geldiği zaman The Chan Zuckerberg Initiative vakfını kurmuşlardı. İkili bu vakıf ile bu yüzyılın sonuna varmadan tüm hastalıkların tedavisini bulmayı amaçlıyor. “August”un doğumuyla birlikte bu cephedeki çalışmalar daha da hızlanabilir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ