Akıllı Gündem

Mark Zuckerberg: Benim de bilgilerim çalındı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bilgileri sızdırılan 87 milyon kişiden biri olduğunu açıkladı

Mark Zuckerberg: Benim de bilgilerim çalındı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bilgileri sızdırılan 87 milyon kişiden biri olduğunu açıkladı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Cambridge Analytica adlı firmanın Facebook üzerinden kullandığı uygulamalar sayesinde 87 milyon kullanıcının verilerini sızdırdığı ilgili olarak ABD Kongresi’ne sunduğu ifadesinin ikinci gününde. 

Dünkü ifadesinde şirketin kullanıcılara karşı sorumluluğu için geniş bir bakış açısı almadığını ifade hatanın kendine ait olduğunu söyleyen Zuckerberg, bugünkü açıklamasında ise çalınan verilerde kendisine ait bilgilerin de olduğunu söyledi. 

İnternet firmalarına bir regülasyon getirilmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Zuckerberg, Facebook üzerinden kullanılan uygulamaların denetlenip ayıklanmasının aylar sürebileceğini ifade etti. 

Facebook hisseleri, ABD borsalarının açılışında yüzde 1’den fazla değer kaybederek, hisse başı fiyatı 163 dolara kadar düştü. 

Yaklaşık iki hafta önce İngiltere merkezli Cambridge Analytica’nın kullandığı uygulamalar sayesinde elde ettiği bilgileri Cambridge Üniversitesi’nin siyasi pazarlama üzerine çalışan profesörlerine sattığı ortaya çıkmıştı. 

Facebook, bilgilerine ulaşılan kişi sayısının 87 milyondan fazla olabileceğini duyurmuştu. 

 

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ