Akıllı Gündem

Marissa Mayer Yahoo’dan ayrılırsa servet kazanacak

Yahoo’nun güzel CEO’su Marissa Mayer’ın CEO’luğu bırakması durumunda servet kazanacağı ortaya çıktı. Mayer, görevi bırakması durumundan 23 milyon dolar (83 milyon TL) elde edecek.

Marissa Mayer Yahoo’dan ayrılırsa servet kazanacak

İnternet devi Yahoo’da değişim rüzgarları esiyor. Yahoo’nun araştırma ve reklam işlemlerini 4.83 milyar dolara ABD’li iletişim devi Verizon Communications tarafından satın alınmasının ardından, internet devinin CEO’su Marissa Mayer’in ayrılığı gündeme geldi.
Görevinden ayrılacağı yönde sinyaller veren Mayer’ın önümüzdeki dönemde görevini bırakması bekleniyor. Ancak Pazartesi günü yayınlanan resmi belgelere bakılırsa, Mayer’ın ayrılması ona bir servet kazandıracak.
Geçtiğimiz hafta Yahoo’nun hack skandalını faturasını bonuslarını dondurarak tabiri caizse Mayer’a fatura eden şirket, ayrılığın ardından Mayer’a 23 milyon dolar (83 milyon TL) ödeyecek. Söz konusu belgede Mayer’ın bu miktarı kazanmayı hak etmesi için ayrılması veya kovulması gerektiği belirtiliyor.

Satış sonrası Altaba anını alan şirket satın alma işlemlerinin sona ermeisnin ardından Mayer’ın görevini bırakacağını belirtmişti. Mayer’ın da şirkette kalmaya sıcak bakmadığı biliniyor.
Yahoo’nun CEO’su olan Mayer, 2012 yılından bu yana şirketin başında bulunuyor. Şirketin bu miktarın 3 milyon dolarını nakit geri kalanını ise hisse olarak ödemesi bekleniyor.
İşte en çok kazanan kadın CEO’lardan biri olan Mayer’ın CV’si…
İş tecrübesi: 17 Temmuz 2012’den itibaren Yahoo’nun CEO’su olan Marissa Mayer 1999 – 2012 yılları arasında rakip firma Google’ın sözcüsü ve üst düzey yöneticisi olarak görev yapmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ