Akıllı Gündem

Mahkumlar cezaevinde gizlice bilgisayar yaptı

ABD’de cezaevindeki mahkumlar gizlice bilgisayar yaptılar. Mahkumlar kendi yaptıkları bilgisayarlarla, uyuşturucu tarifi, vergi kaçırma, yasadışı içeriklerin temini gibi işler gerçekleştirdiler.

Mahkumlar cezaevinde gizlice bilgisayar yaptı

ABD’nin Ohio eyaletinde bir hapisanede cezalarını çeken mahkumlar, gizlice bilgisayar yaptılar.  2015 yılında yaşanan olay polis raporlarıyla birlikte gün yüzüne çıktı. Akıl almaz rapora göre mahkumlar hapishanede gizlice bilgisayar oluşturmuş!

Rapora göre 5 mahkum hapishane içerisinde gizlice bir bilgisayar oluşturmayı başardı. Birinci bilgisayarın ardından yaptıkları ikinci bilgisayarı da çalıştırmayı başaran mahkumlar bununla da yetinmeyen mahkumlar bilgisayarları internete bağlamayı da ihmal etmedi.

Uyuşturucu tarifi, vergi kaçırma, yasadışı içeriklerin temini gibi işler yapan mahkumlar internet kullanımını abartınca cezaevindeki ağ yöneticisi tarafından farkedildiler.

Eski bir çalışanın kimliğiyle internete bağlanan mahkumların kullandıkları bilgisayarları da tanımlamayan ağ yöneticisi, durumu yetkililere bildirmesiyle birlikte mahkumların internet macerası da son bulmuş.

Bilgisayarda yapılan inceleme sonucunda bazı mahkumların kimlik bilgilerinin çalındığına ve cezaevinin bazı sistemlerine erişim sağladıkları da belirlenmiş. Trajikomik olayın ortaya çıkmasıyla birlikte günümüz suçlularının artık sadece interneti kullanarak bile suç işleyebildiklerini görebiliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ