Akıllı Gündem

MacBook Pro’nun ses sorunu kullanıcıları çıldırttı

MacBook Pro’nun yeni serisinde ortaya çıkan çatırdama ve patlama sesleri kullanıcıların şikayetlerine neden oldu.

MacBook Pro’nun ses sorunu kullanıcıları çıldırttı

Apple’ın yeni MacBook Pro bilgisayarlarında kullanıcıları çileden çıkartan ses sorunu ortaya çıktı. Apple’ın destek sayfasına şikayette bulunan McBook Pro kullanıcıları, bilgisayarlarında çıtırtı ve patlama seslerinin geldiğini belirttiler. Kullanıcıların şikayetine göre, bu ses bir pet şişeyi sıktığınızda çıkan seslere benziyor.

Genelde 15-inçlik MacBook Pro’larda ortaya çıkan sorun, şu anda 13-inçlerde pek görülmüyor. Bazı kullanıcılar bu seslerin oyun oynarken ve video izlerken sistemin zorlandığı zamanlarda ortaya çıktığını belirtirken bazıları ise sesin rastgele zamanlarda geldiğini belirttiler.

9to5Mac’in yayınladığı raporda, cihazın içindeki plastik parçaların veya yapıştırıcı maddelerin ısınma yüzünden genişleyebileceğini bildirdi. Bir kullanıcı, sesi ekran çerçevesinin alt-orta kısmına bastırarak istediği zaman çıkarabildiğini bildirdi.

Diğer bir kullanıcı ise Business Insider’e yaptığı açıklamada, sesin “trackpad tıklaması” kadar gürültülü olduğunu ve gün içinde bir çok kez gerçekleştiğini söyledi. Ses, genellikle dizüstü açıldıktan 30 saniye içerisinde ve her 20-100 saniye arasında kendini tekrarlıyor.
Bazı kullanıcılar Apple’ın garanti hizmeti dahilinde parça değişikliği yapılmasına rağmen sesin devam ettiğini söylüyor. Diğerleri ise cihazın altında bulunan bir “göçüğün” sese sebep olduğunu ve tamirin 130$ fiyata mal olduğunu iddia ediyor. Ancak sorunu yaşayan insanların bir çoğu cihazlarında bu göçük olmadığını söylüyor.

chip.com.tr’nin haberine göre cihazı kullanılmaz hale getirmese de, binlerce lira ödediğiniz bir bilgisayarın böyle can sıkıcı bir sorunla gelmesi Apple’a tam olarak yakışmayacak, kabul edilemez bir hata.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ