Akıllı Gündem

Loreal Türkiye’den yurtdışına iki önemli transfer

L’Oréal Türkiye’den, L’Oréal’in farklı ülkelerdeki yönetim merkezlerine iki önemli üst düzey yönetici transferi gerçekleşti. Elif İkiz, EMEA Bölgesi’nden sorumlu Paris merkezli Urban Decay ve Clarisonic Genel Müdürü olarak terfi ederken Emre Küçükkayıkçı ise İngiltere Uluslararası Body Shop Organizasyonu’nda Ücretlendirme, Mobilite ve Politikaları Bölüm Müdürü olarak atandı.

Loreal Türkiye’den yurtdışına iki önemli transfer

Dünya kozmetik devi L’Oréal, sektöründeki öncü vizyonu, topluma olan duyarlı bakış açısı ve eşitlikçi istihdam politikasıyla çalışanlarına dünyanın dört bir yanında farklı kariyer imkanları yaratıyor. Bu kapsamda L’Oréal Türkiye’den globalde üst düzey yönetim pozisyonlarına yönelik iki önemli atama gerçekleştirildi. Temmuz 2012 tarihinden bu yana Ülke Yönetim Komitesi üyesi olarak L’Oréal Türkiye Lüks Bölümü Genel Müdürü görevini sürdürmekte olan Elif İkiz ise, Nisan 2017 tarihi itibari ile EMEA Bölgesi’nden sorumlu Paris merkezli Urban Decay ve Clarisonic Genel Müdürü rolüne atandı.


Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Elif İkiz, kariyerine 1999 yılında L’Oréal Türkiye Lüks Bölümü’nde Ürün Sorumlusu olarak başladı ve ardından Lüks Bölümü’nde farklı markalarda Ürün Sorumlusu, Grup Ürün Sorumlusu ve Zincir Mağazalar Müdürü görevlerinde bulundu. 2006 yılında Fransa’da İhracat Satış Müdürü ve Marka Direktörü, 2010-2012 yılları arasında ise Türkiye’de Ülke Yönetim Komitesi Üyesi olarak L’Oréal Türkiye Aktif Kozmetik Bölüm Genel Müdürü görevini üstlendi.
İstanbul’dan Londra’ya

Eylül 2013 tarihinden bu yana L’Oréal Türkiye Tüketici Ürünleri ve Finans İnsan Kaynakları İş Ortağı & Ücretlendirme ve Yan Haklar Müdürü olarak çalışan Emre Küçükkayıkçı, Mart 2017 itibariyle İngiltere Uluslararası Body Shop Organizasyonu’nda Ücretlendirme, Mobilite ve Politikaları Bölüm Müdürü olarak terfi etti.


2002 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden, 2005 yılında ise Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Gelişim Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Emre Küçükkayıkçı, 2004-2010 yılları arasında Pepsico İçecek’te İnsan Kaynakları Müdürü, 2010-2012 yılları arasında ise sırasıyla Ericsson Lübnan’da İnsan Kaynakları Müdürü ve Lübnan Ülke Genel Müdürü, Ericsson Türkiye’de Orta Doğu Bölgesi’nden sorumlu Ücretlendirme ve Yan Haklar Müdürü olarak görev yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ