Akıllı Gündem

Logitech G533 kablosuz kulaklık incelemesi

Logitech’in oyuncular için tasarlanan kablosuz kulaklığı G533’ü sizler için inceledik. Ergonomik tasarımı, uzun pil ömrü, etkileyici çekim menziliyle öne çıkan Logitech G533’ün özellikleri neler? Ses kalitesi yeterli mi? Fiyatı nedir?

Logitech G533 kablosuz kulaklık incelemesi

Logitech G533 nedir?

Logitech G533 bilgisayar kullanıcılarının oyun oynarken hiçbir sorun yaşamadan kullanabileceği kablosuz bir oyun kulaklığı olarak iyi bir şekilde tasarlanmış. Oldukça yetenekli olan bu kulaklık, kullanıcısına uzun mesafeden kullanım açısı ve uzun pil ömrü vaat ediyor. Ancak bu özelliklerinin yanında, ses kalitesinin de beklenenin biraz altında kaldığını ve daha uygun fiyata aynı kaliteyi veren rakiplerinin bulunduğunu da söyleyebiliriz. Lafı daha fazla  uzatmadan gelin hep birlikte Logitech G533’ü yakından inceleyelim:

Logitech G533 tasarım ve özellikler

Orta büyüklükte bir kulaklık olan G533, konfor, özellik ve performans dengesini doğru anlamda kurmak için tasarlanmış. Yer yer mat, yer yer parlak siyah materyal kullanımı hoş bir görünüm verirken, 350g ağırlığındaki cihazın önemli derecede hafif olmasını sağlamış.

Kurulumu oldukça basit olan kulaklığı USB kablosu aracılığıyla bilgisayarınızda boş olan bir girişe takarak kurabiliyorsunuz. 15 metre çalışma menzili olan kulaklık kullanıcısına 15 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Yaptığımız testlerde bunun gerçeği yansıttığını da birebir deneyimlemiş olduğumuzu söylemek gerek. Micro-USB kablosu sayesinde şarj etmenin de oldukça kolay ve hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

Logitech G533’ün üst kısmı bir kafa bandından ve uzatılabilir çerçeveden oluşuyor. Mat plastik malzemeden yapılan kafa bandının en tepesine de Logitech logosu temiz bir şekilde yerleştirildiğini görüyoruz. Alt kısımda ise kulakların içine gelen sünger kısımlarda yer alan doku hava alan, uzun vade kullanımda kulakları yormayan, ve kulaklar ile kulaklığın iç kısmı arasında yeterince mesafe bırakan bir yapı olarak tasarlanmış. Ayrıca kullanılan malzemenin doğası gereği ısıyı ve terlemeyi azaltıcı özelliğinin bulunduğunu da ekleyelim.

Kulaklığın çerçeve boyutu da yukarıda bulunan 14 kademeli ayar ile rahatlıkla yapılabiliyor. Bu da kafa boyutunuza uymadığı takdirde uzunluğu kolaylıkla ayarlayarak konforlu bir kullanım elde etmenize imkan veriyor. Tasarım konusunda akla gelen tek negatif yönün kullanılan malzemenin kalitesi olduğunu söyleyebiliriz. Tam olarak kendisini özel hissettirmeyen malzemenin G533’ün rakiplerinden ne iyi ne de kötü.

Kulaklık kısımlarının boyutu iyi ayarlanmış, kulağa tam oturması için kenarları yumuşatılmış bir kare şeklinde tasarlanmış. Kulaklıkların sahip olduğu tasarım aynı zamanda cihazın biraz asimetrik durmasına da yol açmış. Sol kulaklık birçok fonksiyon ve şarj yuvasıyla donatılırken, sağ taraf ise tüm bu yeteneklerden mahrum kalmış. Ancak, bunun tek elle tüm kontrolleri sağlamak amaçlı yapılmış olabileceğini de düşünebiliriz.

Sol kulaklığın üzerindeki kontrollerden bahsedecek olursak, bir açma/kapama düğmesi, ayarlanabilir “G” tuşu ve ses ayarının bulunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu tuşların her zamanki yeri olan kulaklığın alt kısmında değil de arka kısmında konumlandırıldığını da söylemeden geçmeyelim. Ayarlanabilir mikrofon da aynı zamanda yine sol tarafta yerini almış ve kullanılmadığı zamanlar tamamen geri çekilebiliyor.

G533, kulaklık kısımlarında yer alan yumuşak dokusu ve hafif yapısı sayesinde oldukça konforlu bir kullanım sağlıyor.

Logitech G533 ses kalitesi

Kulaklığın ses kalitesi 7.1 DTS Headphone X ile özellikle oyuncular için ayarlanmış. Oynadığımız oyunlar içerisinde adım ve diğer ses detaylarını rahatlıkla duyabiliyoruz. Ayrıca, bu yazılımın kişiselleştirilebilir olması da kulaklığın tercih edilebilir olmasını sağlamış. Logitech’in kendi sitesi üzerinden cihazın programını kurduğumuzda kendimize özel pek çok ayar yapabiliyoruz. Bu program üzerinden yazılım güncellemesi yaparak ses deneyimini arttırmak mümkün oluyor. Aynı zamanda yazılımdan kaynaklanan ufak hatalar bu güncellemelerle giderilebiliyor. Test sırasında en çok hoşumuza giden kısım ise güncellemeden sonra sistemdeki tüm oyunların taranarak her oyuna özel tuş ve ses profili oluşturulabilmesi oldu. Böylece oynadığınız oyun veya kullandığınız programa özel farklı ses deneyimlerinin otomatik olarak oluşturulmasını sağlayabiliyorsunuz.

Mikrofondan söz edecek olursak, kullanım sırasında çekilerek boyu uzatılabilen ve yön verilebilen bir yapıya sahip oluşu kullanım açısından büyük kolaylık sağlıyor. Kullanılmadığı esnada tamamen geri çekilebilir olması da kullanıcıyı yormuyor. Sesimizi oldukça kaliteli bir şekilde yansıtan mikrofon Gürültü engelleme özelliğiyle de çevredeki rahatsız edici sesleri büyük oranda azaltıyor. Üzerinde bulunan mikro pop filtresi sayesinde de nefes patlamaları ve öksürük gibi ani sesleri engelleyebiliyor.

Logitech G533 satın almalı mıyım?

Cihazın kablosuz sinyalinin kesintiye uğramaması ve uzak mesafelerden çekmesi en büyük artılarından. Ses kalitesi ve mikrofon kalitesinin de kendi seviyesinde oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün. En iyi kaliteyi yakalamak ve sorunları giderebilmek için çeşitli güncellemeler getirilmesi de kullanıcıya güven veriyor. Bu yüzden yazılımını indirip kurmanızda büyük fayda var. Orta-üst seviye bir kulaklık olan Logitech G533 şuanda online alışveriş sitelerinde 600 ₺’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ