Akıllı Gündem

Liam Cunningham’dan mülteci dostuna sürpriz ziyaret

Game Of Thrones dizisinin ünlü aktörü Liam Cunningham, Ürdün’de tanıştığı sığınmacı arkadaşı Hüssam Alheraky’e sürpriz yaparak, Stuttgart’ta ziyaret etti.

Liam Cunningham’dan mülteci dostuna sürpriz ziyaret

Game Of Thrones, televizyon yayıncılığına damga vurmuş bir dizi. Dizinin önemli rollerinden birini üstlenen aktör Liam Cunningham, Ürdün’de tanıştığı 16 yaşındaki Suriyeli sığınmacı Hüssam Alheraky’e sürpriz yaptı ve Almanya’da ziyaret etti. İşte bir yardım kuruluşu vasıtasıyla gerçekleşen, yürekleri ısıtan o buluşma.

Biri dünyaca ünlü bir aktör, diğeri evinden yurdundan olmuş bir sığınmacı. İki ismin arasında çok özel bir dostluk var. Yürekleri ısıtan hikayenin başrollerinde Game Of Thrones dizisinde Ser Davos Seaworth karakterini canlandıran İrlandalı aktör Liam Cunningham ve 16 yaşında Suriyeli bir sığınmacı olan Hüssam Alheraky bulunuyor. İkili ilk olarak Ürdün’de bir sığınmacı kampında tanıştı.

0

Liam Cunningham, geçen ay gittiği kampta Hüssam Alheraky ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Bu buluşmanın ardından Hüssam Alheraky, sığınma başvurusu kabul edilince Almanya’ya gitti. Almanya’da bulunan ailesiyle buluşan Hüsam, şimdi Stuttgart’ta kendisine yeni hayat kurmaya çalışıyor. Almanya’da yaşama tutunma hikayesine en büyük destek ise ünlü aktör Cunningham’dan geldi. Hüsam’ı unutmayan Game Of Thrones aktörü, Stuttgart’a giderek ona büyük bir sürpriz yaptı. İkili yeniden buluştukları için hem şaşkın hem de memnundu.

Liam Cunningham’ı karşısında gören Hüsam, “Çok çok mutluyum ve şaşkınım. Babamı görmüş kadar sevindim.

Sığınmacıları ağırlayan Alman hükümetine teşekkür eden ünlü aktör, Hüsam hakkında “Hüsam, geleceği çok parlak bir genç. Onunla 30 saniye konuşunca bunu hemen anlıyorsunuz.” dedi.

Liam Cunningham Twitter hesabından Hüssam Alheraky’le çektiği selfie’yi paylaştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ