Akıllı Gündem

LG G6 için müthiş iris tarayıcı iddiası!

LG G6 için müthiş iris tarayıcı iddiası!

LG‘nin yeni amiral gemi modeli LG G6 ile ilgili şimdiye kadar pek çok iddia ortaya çıktı. Koreli teknoloji devinin yeni modelinde modüler tasarım kullanmaktan vazgeçtiği, cihazın kavisli OLED ekrana sahip olacağı, ve tıpkı Android/Samsung/Apple Pay gibi LG‘nin kendisine ait temassız bir ödeme platformu da bu iddialar arasında en çok dikkat çekenleri. Cihaz hakkında en son ortaya atılan iddia ise ön tarafta bulunan selfie kamerasıyla ilgili.

İddialara göre LG, bir başka teknoloji devi Samsung‘un Galaxy Note 7 cihazıyla başlattığı iris tarayıcı trendini bambaşka boyutlara taşımayı planlıyor. Bu iddianın ortaya atılmasının altında yatan sebep ise, teknoloji devinin Korea Electronics Show sırasında hem kamera hem de iris tarayıcı özelliği sunan hepsi bir arada teknoloji tanıtması oldu.

Peki iki teknoloji arasındaki fark ne?

Samsung‘un iris tarayıcı özelliğini başlattığı Galaxy Note 7 cihazında, önde yer alan selfie kamerasının hemen yanında iris tarayıcı için tahsis edilmiş bir kamera daha yer alıyor. Selfie kamerasına göre çok daha hassas olan bu özel kamera, diğerinin süzdüğü kızılötesi ışınları yakalayarak tarayıcı görevini yerine getirebiliyor. LG ise normal bir kameranın ihtiyacı olan kızılötesi ışınları algılayabilmesini sağlayan bazı filtre değişimleri yaparak bu iki kameranın günücü tek bir platformda birleştirmeyi amaçlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ