Akıllı Gündem

LG G telefonlarda Android güncelleme hataları ve sorunları

LG G2 Android 5.0 güncellemesine kavuştu ancak güncellemeyle beraber şarj sorunu, ram harcama ve diğer hatalar ortaya çıktı.

LG G telefonlarda Android güncelleme hataları ve sorunları

Güney Koreli LG, eski amiral gemisi LG G2”yi unutmadı ve Android”in en son sürümü Android Lollipop güncellemesini dağıtıma sundu. İlk olarak Nisan ayı başında Avrupa ve diğer ülkelerde başlayan güncelleme, Nisan ayı sonunda Türkiye”de de kullanıma sunuldu. Android Lollipop güncellemesine kavuşan LG G2”ler, baştan aşağı yenilendi ve cihazın çehresi değişti. Performas olarak ciddi artışlar sağlayan güncelleme ile birlikte, Materyal Tasarım’ın renk düzenleri, Android 5.0 animasyonları, geliştirilmiş bildirim ekranı, yeni bildirim stili, güvenlik geliştirmeleri, yeniden dizayn edilen son uygulamalar menüsü, ART sanal makinesi ve daha birçok iyileştirme cihazla buluştu. Ancak güncelleme sonrası kullanıcıların şikayetine neden olan çeşitli hatalar ortaya çıktı. Kullanıcılar, yaşadıkları bu şikayetleri çeşitli forum sitelerinde yayınlayarak LG”ye seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Bizde, cihazda yaşanan sorunları bir araya toplamak ve kullanıcıların seslerini duyurmaları için bugünkü yazımızı G2”ye ayırdık.

RAM SORUNU

Android Lollipop güncellemesinin boyutu büyük olması ve cihazda aşırı yer kaplaması nedeniyle, şikayetlerin en başında aşırı ram kullanması geliyor. Özellikle KitKat sürümündeki ram performansından memnun olan kullanıcılar, Lollipop”un aşırı ram kullanması sonucu cihazda kasma ve donma yaşadıklarını dile getirdiler. Ram sorununu dile getiren bazı G2 kullanıcılarının yorumları:

– Benim telefon eskisinden yavaş oldu başlarım böyle işe eski sürüme dönmenin yolu format attım yine olmadı canavar gibi telefon du

– Şuan güncellemeyi kullaniyorum, tasarım gayet güzel ama ram kullanimi artmiş. Cihazda kasmalar başladı.

– Bende yükledim hemen bakacaz artık yalnız sistem belleğini lolipop daha fazla işgal ediyor yaklaşık 4 gb a yakın bir kurulum oldu bende acaba yedekleyip yükseltme yaptığım için mi oldu yedeklemeyi nasıl kaldırırım

– Ram kullanımı çok arttı yavaşlama oluyor. Keşke cihaza ram eklemenin bir yolu olsa.

PİL VE ŞARJ SORUNU

Tabiki akıllı telefonların en büyük sorunu şarşın hızlı tükenmesi. Ancak G2 kullanıcıları, Lollipop gelene kadar pil ömründen pek şikayetçi değillerdi. Lollipop”un getirdiği yeni tasarım ve aşırı ram kullanımı haliyle, pil kullanımını artırdı. Güncelleme sonrası hızlı tükenen şarj, bu duruma alışık olmayan G2 kullanıcıları isyan notasına getirdi. İşte bu şikayetlerden bazıları:

– Lollipop pil somuruyor haberiniz olsun ben kitkati ilk gunden arar oldum.

– Batarya su gibi gidiyor teşekkürler lg leş gibi yazılım.

– Öncelikle pil ömründe ciddi bir azalma oldu. Uçak modunda tüm gün kalsa şarjı neredeyse hiç azalmazdı, şimdi uçak modunda hiç işlem yapılmadan şarjı yarıya iniyor.

– Kendime taşınabilir pil aldım. LG sen ne yaptın

DİĞER SORUNLAR

Kullanıcıların yaşadıkları pil ve ram kullanımı sorunları haricinde, genel olmamakla birlikte farklı farklı hatalar ortaya çıktı. Bu hatalar arasında kamera, şebeke hatası ve bildirim ekranı hataları çeşitli hatalar güncellemenin getirdiği sorunlar arasında yer aldı.

-Telefonda hiçbir uygulamaya ait bildirim olmamasına rağmen, bildirim ışığı sürekli yanıp sönüyor. bildirim panelinde hiçbir şey yok ve açık uygulamarı kapatsam da devam ediyor. Bu yüzden sürekli bildirim var diye telefona bakma gereği duyuyorum paronayak oldum

-Eskiden kulaklık taktığımda hangi uygulamayı çalıştırmak istediğimi soran bir menü çıkardı altta. Artık çıkmıyor. Bu özellik yeni sürümde kaldırıldı mı? Yoksa ayarlardaki yeri değişti de ben mi bulamadım?

Sizde LG G2”de Lollipop güncellemesi sonrası yaşadığınız hataları ve varsa bulduğunuz çözümleri bu sayfada yorum olarak paylaşarak, diğer LG G2 kullanıcılarına yardımcı olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. esra dedi ki:

    lgde kronik hatalar var görüntüsü güzel ama kalite berbat

BİR YORUM YAZ