Akıllı Gündem

Lenovo S90 format atma sıfırlama nasıl yapılır

Lenovo S90 format atma sıfırlama nasıl yapılır

Lenovo S90, Çinli teknoloji devinin 2015 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Ülkemizde de birçok kullanıcı tarafından satın alınan Lenovo S90’da sık sık karşılaşılan donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Lenovo S90’da yaşanan bu sorunlar işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. Lenovo AS90’da yaşanan bu sorunların giderilmesi için cihaza, format atmak, fabrika ayarlarına döndürme ve sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu yazımızda Lenovo S90’da format atma ve sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak aşağıdaki işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan rehber, fotoğraf ve video gibi önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Çünkü, format atma ve sıfırlama işleminden sonra cihazınızda ve hafıza kartınızdaki tüm veriler silinecek, cihazınız satın aldığınız ilk günkü gibi olacak. Format atmadan önce şarjınızın % 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız. Lenovo S90’da ayarlardan ve tuşlardan olmak üzere iki çeşit sıfırlama ve format işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin yapılışını aşağıda adım adım okuyabilirsiniz.

Lenovo S90’a ayarlardan format atma işlemi:

Menü‘den Ayarlar‘a tıklayın – Açılan seçeneklerde Yedekle ve sıfırla adımını seçin – Fabrika ayarlarına sıfırla‘yı seçin – Telefonu sıfırla‘yı seçin – Herşeyi sil‘i seçin Kısaca : Menü > Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Telefonu sıfırla > Herşeyi sil Artık tüm verileriniz silinecektir ve cihazınız ilk aldığınız günkü haline dönecektir.

Lenovo S90’a tuşları kullanarak format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yapınız. – Telefonunuzu kapatınız. – Kapalı konumda iken Sesi Yükselt tuşuna basılı tutarken Açma tuşuna basınız. – Lenovo Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde tuşları bırakın – Recovery ekranında Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçin – Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız. – Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız. Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Artık tüm verileriniz silinecektir ve cihazınız ilk aldığınız günkü haline dönecektir. Aşağıdaki videoda Lenovo format menüsündeki işlemlerin nasıl yapılacağını izleyebilirsiniz.

Lenovo S90 fabrika ayarlarına döndürme, Lenovo S90 format, Lenovo S90 format atma, Lenovo S90 format video, Lenovo S90 hard reset, Lenovo S90 nasıl format atılır, Lenovo S90 nasıl sıfırlanır, Lenovo S90 recovery, Lenovo S90 Reset, Lenovo S90 sıfırlama, Lenovo S90 tuşlardan format, Lenovo S90 virüs temizleme, Lenovo S90’e nasıl format atılır, Lenovo S90 donma problemi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ